‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / پوتین امیدوار است که با همکاری نتانیاهو مشکلات خاورمیانه حل شوند

پوتین امیدوار است که با همکاری نتانیاهو مشکلات خاورمیانه حل شوند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در ملاقات با بنیامین نتانیاهو گفت که مسکو به همراه نخست وزیر اسرائیل در پی راه حل های مسائل خاورمیانه است. بر اساس بیانیه ای که کاخ کرملین به مناسبت این ملاقات منتشر کرد، رئیس جمهوری روسیه “وضعیت خاورمیانه را متاسفانه بسیار وخیم” خواند و ابراز امیدواری کرد که نه تنها روسیه و اسرائیل دربارۀ این وضعیت با یکدیگر گفتگو کنند، بلکه نیز برای مشکلات آن به راه حل هایی نیز دست یابند.

در این بیانیه به نقل از نخست وزیر اسرائیل آمده است که “رهبران دو کشور دربارۀ چگونگی مقابله با تهدیدهای موجود به نحوی مسئولانه و عاقلانه هم اندیشی خواهند کرد.” بیانیۀ کاخ کرملین به نقل از نخست وزیر اسرائیل افزوده است : “اگر چه حتا تصور آن دشوار است، اما، ۷۳ سال پس از هولوکاست، کشوری در خاورمیانه وجود دارد، یعنی ایران، که آشکارا خواستار نابودی اسرائیل است.”

نخست وزیر اسرائیل در بیانیۀ جداگانه ای که پس از ملاقاتش با ولادیمیر پوتین منتشر کرد، گفت : “در گفتگوهایم با رئیس جمهوری روسیه نظرم را دربارۀ مسائل مربوط به اسناد فعالیت های مخفیانۀ اتمی ایران و تنش های جاری مطرح کردم.”

همزمان با ملاقاتش با نخست وزیر اسرائیل، رئیس جمهوری روسیه ریاست نشست شورای امنیت این کشور را برعهده گرفت. در این نشست علاوه بر نخست وزیر روسیه، وزرای دفاع و امور خارجه و همچنین رؤسای سرویس های اطلاعاتی این کشور شرکت داشتند. در این نشست حملۀ هوایی سه شنبه شب اسرائیل به یکی از پادگان های سپاه پاسداران در حومۀ دمشق مطرح شد. در این حمله ۱۵ تن از رزمجویان خارجی مدافع رژیم بشار اسد از جمله ۸ نظامی ایرانی کشته شدند.

منبع رادیو فرانسه

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *