‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / سخنان مهران براتی در کنفرانس «مدیریت گذار از جمهوری اسلامی»

سخنان مهران براتی در کنفرانس «مدیریت گذار از جمهوری اسلامی»

دوستان ارجمند، با تمايل فراوان خود را براى حضور در نشست شما اماده كرده و بليط هواپيما را هم براى ورود به لندن روز جمعه و برگشت به برلين روز دوشنبه خريده بودم. پيشتر به دوستان از بيمارى دردناك عصبى خود گفته بودم و اينكه هيچكدام از داروهاى تجويز شده موثر نبوده اند. به توصيه جواد خادم از پزشك “معجون درد افكن” خواستم كه داده شده ولى متاسفانه وضع بهتر نشد كه هيچ، شبانه روزى هم شد. به دليل امكان حضور در نشست دوروزه دوستان را ندارم، اما ميخواهم چند كلمه هم در مورد انچه پيش روى ما است بگويم. اميد است كه اقاى خادم اين چند كلمه را به اطلاع شما برساند.
همه انچه درون كشور ميگذرد نشان از امادگى حكومت دارد براى سركوب خشن اعتراضات گسترده اى كه انتظار حضور و بروز ان را دارد. از ان طرف انچه در منطقه ميگذرد هم نشان از ان دارد كه همه رقبا و دشمنان جمهورى اسلامى هم با گمان امكان فروپاشى كامل نظام خود را براى حضور نظامى همدستانه با امريكا در ايران اماده مى كنند.
در اين شرايط تنها حضور حداكثرى اپوزيسيون دموكرات و آزاديخواه در صحنه سياسى ميتواند امادگى جامعه را براى روبرويى كلان با نظام موجود و خطرات ناشى از خشونت هدايت نشده و بدون رهبرى را به سمت و سوى اتيه دار بكشاند. در. تركيب حضور هدايت نشده جنبش اعتراضى با دخالت نيروهاى خارجى فروپاشى نظم اجتماعى خطر از دست رفتن تماميت ارضى ايران را به همراه خواهد اورد. بنا براين وظيفه اپوزيسيون دورانديش ايران جز اين نيست كه بيشترين نيروهاى ازادبخواهى راكه از مشروعيت و مقبوليت حداكثرى ملت ايران برخوردارند براى هدايت جنبش اعتراضى آتى گردهم اورد. اين خواست بدون شجاعت سياسى و پريدن از مرزهاى گروه گرايانه ممكن نيست. بر اين روال كار همگى ما مى بايد در اين جهت باشد كه ايجاد اعتماد كنيم، با همه جرياناتى كه خواستار همراهى اپوزيسيون حد اكثرى هستند ديسكورهاى سياسى به راه اندازيم و با طرحى واقعبينانه و شجاعت طلبانه از مردم ايران مشروعيت و پذيرايى موجوديت سياسى خود را بخواهيم.
براى نشست شما ارزوى موفقيت دارم
با احترام

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *