‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / موافقت رهبر کره شمالی با از سرگیری مذاکرات شش‌جانبه خلع سلاح هسته‌ای

موافقت رهبر کره شمالی با از سرگیری مذاکرات شش‌جانبه خلع سلاح هسته‌ای

رسانه‌های ژاپنی گفته‌اند که کیم جونگ اون با مذاکرات شش کشور درباره برنامه هسته‌ای و موشکی کشورش موافقت کرده است. کره جنوبی و کره شمالی نشست تدارکاتی خود برای مذاکرات ۲۷ آوریل را برگزار کردند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی

به‌گزارش رویترز، روزنامه ژاپنی «نیکِی»، پنج‌شنبه ۵ آوریل / ۱۶ فروردین نوشته است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان سفر هفته گذشته خود به پکن، به شی‌ جین‌پینگ، رئیس‌جمهوری چین گفته که با از سرگیری مذاکرات شش‌جانبه درباره برنامه هسته‌ای و موشکی خود موافق است.

این روزنامه ژاپنی خبر خود را به‌نقل از چندین منبع نزدیک به مقام‌های چینی و کره شمالی و بر اساس اسناد و مدارک موجود از گفت‌وگوهای دو رهبر در سفر کیم جونگ اون به پکن منتشر کرده است.

رهبر کره شمالی یکشنبه ۲۵ مارس / ۵ فروردین به‌همراه همسرش به‌شکلی اسرارآمیز با قطار وارد پکن شدو تا روز چهارشنبه ۲۸ مارس / ۸ فروردین در پکن ماند. این سفر که نخستین سفر کیم جونگ اون از زمان به قدرت رسیدنش در سال ۲۰۱۱ به‌شمار می‌رود، به‌دعوت شی‌ جین‌پینگ انجام شد. در این دیدار دو طرف درباره مذاکره با کره جنوبی و آمریکا گفت‌وگو کردند و رهبر کره شمالی حاضر شد تا در مورد برنامه هسته‌ای کشورش با این کشورها وارد مذاکره شود. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز از رویکرد جدید رهبر کره شمالی استقبال کرد.

منبع رادیو زمانه

‎برسی مجدد

بیانیه: ایران در خطراست، لزوم اتحاد و عمل

شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه  ایران، همراه با سیاست‌های ضد ملی داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *