‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / ایران علم‌الهدی: الگوی جامعه سوفیا لورن است

ایران علم‌الهدی: الگوی جامعه سوفیا لورن است

سخنان اخیر رهبر جمهوری اسلامی در تبیین ویژگی‌های “زن اسلامی” و هشدار نسبت به “الگوی انحرافی زن غربی” راه را برای حمله‌ی بیشتر نیروهای محافظه‌کار جمهوری اسلامی به زنانی هموار کرد که به حجاب اجباری در ایران معترض‌اند.

احمد علم‌الهدی، امام جمعه‌ی مشهد، در نماز جمعه‌ی این شهر گفت: «هویت جامعه به حجاب زنان ما است. دشمنان ما در مقام هویت‌ستیزی هستند تا هویت را از جامعه بگیرند و با بی‌هویت کردن آن استقلال را از بین ببرند و بر این اجتماع مسلط شوند. برای همین با حجاب مبارزه می‌کنند.»

به باور علم‌الهدی ” یکی از نکته‌های جنگ روانی دشمن مساله‌ی حجاب و مقابله و مبارزه با عفت و حجاب است و اگر حجاب از زنان ما گرفته شود جامعه هویت دینی خود را از دست می‌دهد”.

در ماه‌های اخیر شماری از زنان ایران در محل‌های پر رفت و آمد با برگرفتن روسری از سر و برافراشتن آنها، نسبت به حجاب اجباری در ایران اعتراض کردند. بسیاری از این زنان که به “دختران خیابان انقلاب” معروف شده‌اند، بازداشت شدند، مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و شمار زیادی از آنان هنوز در زندان‌اند. این اقدامات اعتراضی نه تنها در ایران، بلکه در رسانه‌های بین‌المللی بازتاب گسترده‌ای داشت.

امام جمعه‌ی مشهد در سخنان امروز خود به “دختران خیابان انقلاب” تاخت و آنان را “مزدور” و “لشگر جنگ نرم” خواند. او گفت: «فکر کنید دختر ناهنجار ولنگاری سر چهارراه  و یک میدان روسری سر چوب کند ظاهرش کودکانه و بچگانه است، اما در اصل جریانی که او را مزدور کرده برنامه‌ریزی کرده است و لشگر جنگ نرم دشمن برای هویت‌ستیزی است».

یک روز پیش از این سخنان، علی خامنه‌ای در جمع “ستایشگران و نغمه‌سرایان اهل بیت” معترضان به حجاب اجباری در ایران را “فریب‌خورده” خواند و تلاش‌های آنان را “کوچک و حقیر” شمرد.

“الگوی سوفیا لورن”

علم‌الهدی در بخش دیگری از سخنان خود به ماجرای برج میلاد پرداخت و آن را نیز “یک برنامه‌ریزی حساب شده از سوی دشمن” خواند. به گفته‌ی امام جمعه‌ی مشهد، آن‌ها که این جشن را برگزار کردند “ستون پنجم دشمن” بودند و این جشن “دهن‌کجی به رهبری، اسلام و خانواده‌ی شهدا” بود.

گفتنی است که اخیرا برگزاری مراسمی به مناسبت “روز زن” در برج میلاد تهران، با انتقادات تند نیروهای محافظه‌کار همراه شد. در این مراسم که محمد علی نجفی، شهردار تهران هم در آن حضور داشت، تعدادی دختربچه روی سن رفتند و همراه موسیقی زنده رقصیدند.

برخی رسانه‌های وابسته به اصولگرایان این مراسم را “خلاف عفت عمومی” ارزیابی کردند و به شهردار تهران نیز تاختند. در پی آن محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور خواستار “تعقیب قضایی” مسئولان این مراسم شد.

علم‌الهدی در سخنان امروز خود خاطر نشان ساخت: «نمی‌شود توجیه کنید که این‌ها بچه بودند. دختران نوجوان و جوانی که دقیقا نقطه‌ی تحریک بودند، وقیح‌ترین حرکات را انجام دادند. این قابل توجیه نیست.»

به گفته‌ی امام جمعه‌ی مشهد “دعوت از شهردار تهران در این مراسم تصادفی نبود” و برنامه‌ریزها با “رقص یک عده نوجوان و دختر جوان نشان دادند که الگوی جامعه حضرت زهرا (س) نیست بلکه سوفیا لورن است”.

علم‌الهدی در پایان نتیجه گرفت: «این‌ها می‌خواهند کاری کنند که کارخانه‌ی بسیجی‌سازی را در مملکت از بین ببرند.»

“عده‌ای را آورده و رقصانده‌اند”

آیت‌الله نوری همدانی نیز روز جمعه با تاکید بر این که “خلقت زن و مرد تفاوت دارد” گفت: «کاری که زنان در منزل انجام می‌دهند ثوابش کمتر از کار مردان در جنگ و جهاد نیست”.

این مرجع تقلید با اشاره به مراسم روز زن در برج میلاد گفت: «در این مراسم عده‌ای دختر را آورده و رقصانده‌اند؛ این‌ها درد جامعه‌ی ما است که در چنین کشوری با این همه سابقه‌ی انقلابی و اسلامی چنین مراسمی با وجود این همه دشمن برگزار شود.»

حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، نیز از چهره‌هایی بود که به معترضان به حجاب اجباری و اعتراض‌های سراسری دی‌ماه در ایران حمله کرد و گفت: «در کشور ما به جای پرداختن به مسائل بزرگ، مسايل کوچک بزرگ می‌شود و چند فرد احمق و بی‌هویت به دنبال مخالفت با حجاب برمی‌آیند و یا در خیابان‌ها دست به اغتشاش می‌زنند.»

منبع دویچه‌وله

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

‎یک نظر

  1. حاج آقا من نمیدانم منظور شما از سوفیالورن چیست لطفا منظور خود را با رسم شکل شرح دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *