‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / آمریکا: حزب‌الله بزرگترین شبکه جرایم سازمان یافته در جهان است

آمریکا: حزب‌الله بزرگترین شبکه جرایم سازمان یافته در جهان است

آمریکا می‎گوید، حزب‌الله لبنان علاوه بر فعالیت‎های نظامی اکنون به یکی از بزرگترین شبکه‌های جرایم سازمان یافته در جهان تبدیل شده است و با کارتل‌های مواد مخدر در آمریکای جنوبی در ارتباط است.

به گفته مقام‎های اطلاعاتی آمریکا، حزب‎الله لبنان از طریق قاچاق مواد مخدر و پولشویی ماهانه ۲۰۰ میلیون دلار درآمد دارد. آمریکا ظاهرا به دنبال مقابله با رابطه غیرقانونی میان حزب‌الله و جنایت‌های سازمان یافته جهانی است.

منابع خارجی گزارش دادند کنگره آمریکا در حال بررسی قانونی است که به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، اجازه خواهد داد حزب‌الله را در فهرست سازمان‎های خارجی قاچاقچی مواد مخدر به شمار آورد.

دو نفر از اعضای «کمیته نظارت و اصلاح دولتی» وابسته به مجلس نمایندگان آمریکا نیز طی نامه‌ای به دادستانی این کشور، خواستار تحقیق درباره نقش دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، درباره توقف عملیات اداره مبارزه با مواد مخدر علیه شبکه تجارت قاچاق مواد و سلاح وابسته به حزب‌الله لبنان شده‌اند.

پیش از این یک گزارش آمریکایی، فاش کرد که دولت باراک اوباما، برای رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران، تحقیقات اداره مبارزه با مواد مخدر را درباره شبکه جرایم سازمان یافته‌ی وابسته به حزب‌الله متوقف کرده بود. این اقدام دولت اوباما، به حزب‌الله اجازه داد از طریق قاچاق مواد مخدر و پولشویی، به میلیاردها دلار دست یابد و در خرید سلاح استفاده کند.

گزارش تحقیقی منتشر شده توسط پایگاه خبری پولیتیکو گفته بود که تحقیقات اداره مبارزه مواد مخدر آمریکا تحت عنوان پروژه «کاساندرا» از سال ۲۰۰۸ و با کمک ۳۰ دستگاه امنیتی داخلى و خارجی، آغاز شده بود تا در مورد شبکه جنایتکار قاچاق کوکائین و سلاح و پولشویی حزب‌الله تحقیق کند.

مقام‎های جمهوری اسلامی همواره بر نقش محوری حزب‎الله در محور مقاومت تاکید کردند و به طور علنی حمایت‎های نظامی و سیاسی از حزب‎الله را تایید می‌کنند.

گزارش مفصل پولیتیکو و اسناد مربوطه را می‌توانید به زبان انگلیسی در اینجا بخوانید.

کیهان لندن ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ گزارش مفصل پولیتیکو درباره تخلفات بین‌المللی و پولشویی‌های رژیم ایران را زیر عنوان «مرد چند میلیارد دلاری آیت‌الله» ترجمه و منتشر کرد.

منبع کیهان لندن

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *