‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / تیلرسون: ایران باید از سوریه برود

تیلرسون: ایران باید از سوریه برود

رکس تیلرسون، وزیر امورخارجه آمریکا، گفت که ایران باید نیروهای نظامی خود را از سوریه خارج کند. او همچنین نسبت به درگیری اسرائیل در روز شنبه گذشته با “دارایی‌های ایران” در سوریه ابراز نگرانی کرد.

روز شنبه اسرائیل اعلام کرده بود که ارتش این کشور چند مواضع ایرانی و سوری در خاک سوریه را در واکنش به ورود یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی به اسرائیل بمباران کرده است.

وزیر امورخارجه آمریکا که روز چهارشنبه چهاردهم فوریه، در یک نشست خبری با همتای اردنی خود در امان سخن می‌گفت همچنین از ایران خواست تا اجازه دهد روند صلح در گفت‌وگوهای ژنو شکل بگیرد.

در واکنش به این اظهارات وزیر امورخارجه آمریکا، روز چهارشنبه علی‌اکبر ولایتی مشاور آیت الله خامنه ای و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جمع خبرنگاران درباره حضور ایران در سوریه گفت: “ایران با دعوت دولت قانونی سوریه در آنجا حضور دارد و کسانی باید از سوریه بروند که بدون اجازه دولت قانونی آنجا هستند.”

وی مدعی شد: “اکنون اوضاع در عراق و سوریه آرام شده و دیگر فعالیتی هم، علیرغم خواست برخی از توطئه گران در جهت تجزیه این کشورها وجود ندارد.”

رکس تیلرسون همچنین در اردن با نصر الحریری، رئیس کمیته مذاکرات سوریه، اصلی ترین گروه مخالف بشار اسد دیدار و گفتگو کرد.

پس از این دیدار، حریری در صفحه توئیتر خود نوشت که این کمیته بر ضرورت شناخته شدن حملات شیمیایی رژیم بشار اسد به عنوان جنایت جنگی تأکید کرد و خواستار رعایت توافق درباره مناطق امن شد.

منبع رادیو فرانسه

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *