‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / آمریکا به شرکت‌های خارجی در خصوص معامله با ایران هشدار داد

آمریکا به شرکت‌های خارجی در خصوص معامله با ایران هشدار داد

سیگال ماندلکر معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور مبارزه با تروریسم و جرائم مالی، به شرکت‌های خارجی درباره معامله با ایران هشدار داد و گفت که چنین اقدامی می‌تواند منجر به معامله با سپاه پاسداران یا شرکت‌های وابسته به آن شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سیگال ماندلکر که چهارشنبه ۱۷ ژانویه در در کمیته امور بانکی مجلس سنای آمریکا سخن می‌گفت، افزود که «رژیم‌های یاغی» در ایران، کره شمالی و ونزوئلا همچنان از راه‌های مختلفی از جمله روش‌های فریبکارانه مالی برای پیشبرد «اهداف فاسد، مجرمانه یا تروریستی» خود به کل سیستم مالی جهان حمله می‌کنند.

او به ایران به طور ویژه پرداخت و با توصیف این‌که این کشور «در راس حامیان تروریسم» قرار داد گفت که ایران از «گروه‌های تروریستی مانند حماس و حزب‌الله و از حکومت بشار اسد و گروه‌های شبه‌نظامی شیعه در بحرین، عراق، سوریه و یمن حمایت می‌کند».

ماندلکر با «گسترده» توصیف کردن حضور سپاه پاسداران در اقتصاد ایران گفت: «ما هم در آمریکا و هم در خارج از آن به صراحت گفته‌ایم که شرکت‌های خارجی که در ایران مشغول تجارت‌اند، با این خطر قابل اعتنا روبرو هستند که وارد معاملاتی با سپاه پاسداران یا شرکت‌های وابسته به آن شوند».

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که آمریکا طی هفته‌های اخیر، بر شدت تحریم‌های وضع شده علیه ایران افزود و چند شرکت و فرد را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.

منبع العربیه

‎برسی مجدد

نامه به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد : درخواست برای جلوگیری از موج جدید خشونت ورزی و سرکوب‌های حکومت ایران

    حضورمحترم جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد: ما امضا کنندگان این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *