‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / نخست وزیر اقلیم کردستان عراق ادعای دخالت اقلیم در اعتراض‌های ایران را «خنده‌دار» خواند

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق ادعای دخالت اقلیم در اعتراض‌های ایران را «خنده‌دار» خواند

یک روز پس از اظهارات دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق، روز یکشنبه ادعای دست داشتن این اقلیم در اعتراض‌های سراسری در ایران را رد کرد و آن را «کمدی» خواند.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز شنبه در نشستی خبری گفته بود اعتراض‌ها در ایران عملیاتی ست که طراحی آن «چند ماه پیش در اربیل» انجام گرفته است. آقای رضایی بدون ارائه شواهد یا مستندات، شرکت‌کنندگان در این جلسه را یک مقام سازمان سی.آی.ای، رئیس دفتر پسر صدام، برادرزن صدام، نماینده‌ای از عربستان و نماینده سازمان مجاهدین خلق اعلام کرده بود.

به نوشته رسانه‌های اقلیم کردستان، نیچروان بارزانی در واکنش به این اظهارات روز یکشنبه با رد هرگونه دست داشتن اربیل در اعتراض‌های خیابانی ایران، بر عدم دخالت در امور داخلی ایران تأکید کرد.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در روزهای اخیر آمریکا، اسرائیل، عربستان سعودی، بریتانیا، هواداران شاهزاده رضا پهلوی و سازمان مجاهدین خلق را به دست داشتن در اعتراض‌های سراسری در ایران متهم کرده‌اند. واشینگتن، تل‌آویو، ریاض و لندن با رد این اتهام، بر حق آزادی بیان و آزادی اجتماعات مسالمت‌آمیز تأکید کرده‌اند.

منبع رادیو فردا

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *