‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / تلاش جمهوری اسلامی برای صدور سانسور به آن سوی مرزها: کنترل رسانه‌های فارسی‌زبان مستتقر در بریتانیا

تلاش جمهوری اسلامی برای صدور سانسور به آن سوی مرزها: کنترل رسانه‌های فارسی‌زبان مستتقر در بریتانیا

در حالی که سانسور شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی در ایران پس از آغاز تظاهرات سراسری با موجی از انتقادهای بین‌المللی مواجه شده حکومت ایران و مقامات دولت روحانی تلاش دارند سانسور را به بریتانیا صادر کرده و ساز و کاری برای نظارت و کنترل بر رسانه‌های فارسی‌زبان مستقر در لندن بیندیشند. 
سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن با ارسال نامه‌ای به آفکام خواستار نظارت بر برخی رسانه‌های خبری فارسی‌زبان مستقر در انگلستان شد.

به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن به این خبرگزاری اعلام کرده که سفارت جمهوری اسلامی ایران در این شهر با ارسال نامه‌ای به نهاد عالی نظارت بر رسانه‌ها و شبکه‌های صوتی و تصویری انگلستان (آفکام) درخواست کرده است بر کار برخی رسانه‌های فارسی‌زبان در لندن نظارت کند.

در این نامه مقامات جمهوری اسلامی مدعی شده‌اند «با توجه به آنکه برخی از رسانه‌های خبری فارسی‌زبان مستقر در انگلستان با نقض صریح قوانین داخلی انگلستان و قوانین بین‌المللی تلاش بسیاری را طی روزهای اخیر برای ترغیب معترضین در ایران به شورش و درگیری مسلحانه به عمل آورده‌اند، لازم است آفکام برای توقف خبرسازی ناسالم این شبکه‌ها با هدف صیانت از اطلاع‌رسانی حرفه‌ای اقدامات لازم را اتخاذ کند.» البته ادعای «صیانت از اطلاع‌رسانی حرفه‌ای» با هیچ ترفندی به جمهوری اسلامی و رسانه‌هایش نمی‌چسبد. ولی زمامداران کنونی ایران همواره این وقاحت را داشته‌اند تا برای صدور انقلاب و «دستاوردهای» آن مانند سانسور و فشار بر ایرانیان در کشورهای دیگر نیز از هیچ کوششی فروگذار نکنند. این در حالیست که مردم ایران بی‌اعتماد به صدا و سیمای جمهوری اسلامی و رسانه‌ها و خبرگزاری‌های آن سال‌هاست که اطلاعات و خبرهای درست را از رسانه‌های خارجی و همچنین فارسی‌زبان دریافت می‌کنند. رسانه‌هایی که خود مردم ایران به برکت تکنولوژی ارتباطات از منابع معتبر آنها هستند.

کیهان لندن و شبکه تلویزیونی «من‌ و تو» از جمله رسانه‌های فارسی‌زبان مستقر در لندن هستند که از نخستین ساعات آغاز تظاهرات سراسری به پوشش فراگیر آن پرداختند و بی‌بی‌سی فارسی نیز که مرکز آن در لندن است با تأخیر به آنها پیوست. مصاحبه نازنین انصاری، مدیر مسئول کیهان لندن، با شاهزاده رضا پهلوی نخستین گفتگوی رسانه‌ای این چهره‌ی شاخص اپوزیسیون ایران در رابطه با تظاهرات سراسری بوده است. مردم در شعارها و تظاهرات خود علاوه بر ابراز علاقه به خانواده پهلوی، وی را فرا می‌خوانند تا برای کمک به گذار از جمهوری اسلامی و شرایط کنونی به کشور باز گردد.

منبع کیهان لندن

‎برسی مجدد

نامه به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد : درخواست برای جلوگیری از موج جدید خشونت ورزی و سرکوب‌های حکومت ایران

    حضورمحترم جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد: ما امضا کنندگان این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *