‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / بیانیه مشترک حزب کومله کردستان ایران و حزب دمکرات کردستان ایران در حمایت از اعتراض های مردمی

بیانیه مشترک حزب کومله کردستان ایران و حزب دمکرات کردستان ایران در حمایت از اعتراض های مردمی

مردم آزادیخواه ایران

ملیت‌های حق‌طلب ایران

سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی

در چند روز گذشته موج بزرگی از تظاهرات اعتراضی مردم به تنگ آمده، چندین شهر ایران را فرا گرفته که تا به امروز نیز ادامه دارد. منشا اصلی این اعتراضات بحران اقتصادی و انباشت مشکلات اقتصادی و سیاسی در ایران است که نتیجه چند دهه حکومت ستمکار و بحران‌زای جمهوری اسلامی بوده که وضع نامناسب اقتصادی و عدم احساس مسئولیت رژیم در برابر معیشت و مشکلات قشر کم‌درآمد و همچنین صرف میلیاردی ثروت کشور در راه بحران آفرینی و ترویج تروریسم در منطقه خاورمیانه توسط جمهوری اسلامی، باعث شده که همه ملیت‌ها، اقشار و طبقات مختلف ایران به خیابان آمده و مطالبات خود را در قالب مخالفت با تمامیت رژیم اسلامی حاکم بر تهران نشان دهند.

این تظاهرات در عین حال اشاره‌ای‌ست به خشم فروخورده از سال‌ها حکومت ناکارآمد، فاسد و دیکتاتوری که هیچ امکانی را برای اظهار اعتراضات به شیوه مدنی به شهروندان خود نداده و هیچ وقعی به خواست‌های مردم نمی‌نهد. در همان حال این اعتراضات نشانگر این واقعیت است که مردم از وعده‌های دروغین روحانی و اصلاح‌طلبان ناامید گشته و دیگر به هیچ کدام از جناح‌های رژیم اعتماد ندارند.

اعتراضات، بسیاری از شهرهای بزرگ ایران را در بر گرفته و شعارهای معترضان نشانگر این است که مردم ایران این رژیم را نمی‌خواهند و خواهان جایگزینی آن با حکومتی دمکراتیک هستند که پاسخگوی مطالبات‌شان باشد که عدالت، برابری و حفظ کرامت انسانی و ملی را برایشان به ارمغان بیاورد.

رژیم جمهوری اسلامی بمانند همیشه در مقابل مطالبات برحق و اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم به غیر از سرکوب و اعمال خشونت پاسخی نداشته و طی چند اخیر گذشته ضمن بازداشت صدها نفر از شهروندان، نیروهای کثیری از سپاه سرکوبگر پاسداران تا دندان مسلح را به نقاط مختلف گسیل و با توسل به زور سعی در خاموش کردن صدای این اعتراضات دارد.

مردم کوردستان که همیشه پرچم‌دار اعتراض و مبارزه برای تحقق مطالبات عدالت‌خواهانه و آزادی‌خواهانه بوده‌اند، از مطالبات سراسری مردم ایران برای رسیدن به عدالت، زندگی بهتر و آینده‌ای دمکراتیک و برابر پشتیبانی می‌کنند.

حزب دمکرات و کومه‌له، از همه مجامع و سازمان‌های بشردوست و مراکز سیاسی و صلاحیت‌دار جهانی درخواست می‌کند که از مطالبات برحق مردم ستمدیده ایران پشتیبانی کرده و با فشار بر رژیم ایران خواستار آزادی بازداشت شدگان این اعتراضات و سایر بازداشت شدگان جنبش‌های اجتماعی و همه زندانیان سیاسی شوند.

حزب دمکرات کوردستان ایران

حزب کومه‌له کوردستان ایران

٩دی ماه ١٣٩٦شمسی
٣٠ دسامبر ٢٠١٧ میلادی

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *