‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / عضو مجلس خبرگان ایران: دشمن قصد فتنه اقتصادی دارد

عضو مجلس خبرگان ایران: دشمن قصد فتنه اقتصادی دارد

محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان ایران، در تجمع حامیان حکومت در مصلی تهران گفت “دشمن” می‌خواهد به واسطه مشکلات اقتصادی و از طریق اینترنت “فتنه” دیگری ایجاد کند.

آقای اراکی از اعضای دولت حسن روحانی خواست که “در رابطه با برقراری اقتصاد مقاومتی جدیت بیشتری نشان دهند، چرا که در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم”.

او گفت: “دشمن بار دیگر قصد ایجاد فتنه در بین ملت ایران دارد و می‌خواهد از طریق فضای مجازی و مسائل اقتصادی فتنه جدیدی به ملت تحمیل کند، اما ملت ما، ملت ۹ دی است.”

“فتنه” عنوانی است که در ادبیات مقام‌های ایرانی و به خصوص محافظه‌کاران به اعتراضات سال ۸۸ داده شده است. آنها می‌گویند با تظاهرات حامیان حکومت در ۹ دی ۸۸ اعتراضات پایان گرفت.

تجمع‌ها در سالگرد ۹ دی در تهران و شهرهای مختلف ایران در پی دو روز تظاهرات اعتراضی در چندین شهر این کشور برگزار می‌شود.حامیان حکومت ایران همزمان با تجمع مصلی تهران، در چندین شهر دیگر ایران نیز تجمع‌هایی داشته‌اند.

محسن محمودی، رئیس شورای تبلیغات اسلامی تهران، در جلسه حامیان حکومت در مصلی گفته است: “ما حساب مردم زجرکشیده و تهی‌دست را از منافقین جدا می‌دانیم و مردم اجازه نخواهند داد دشمن علیه ملت به اهداف شومش برسد.”

در تجمع‌های دو روز گذشته به جز شعارهایی که علیه حکومت ایران، رهبر آن و دیگر مقام‌ها داده شده، شعارهایی در اعتراض به گرانی و وضعیت نابسامان اقتصادی شنیده می‌شد.

محسن اراکی، سخنران اصلی برنامه ۹ دی در تهران، گفته است: “احتیاج به جهادگری اقتصادی داریم و احتیاج داریم که فرماندهان اقتصادی ما با عزم و پایدار و مخلص باشند. فرماندهانی باشند که به دشمنان اجازه نفوذ در سیستم اقتصادی کشور را ندهند. دشمن می خواهد با عوامل نفوذی خود مردم را از مقاومت خسته کند.”

حاضران در این برنامه هم علاوه بر شعارهایی با مضامین مذهبی و پیروی کاملشان از آیت‌الله علی خامنه‌ای، شعار داده‌اند “مفسد اقتصادی اعدام باید گردد” و “فتنه‌گر اشرافی حیا کن / مملکت رو رها کن”.

روزنامه کیهان در مطلب اصلی روز شنبه خود مشکلات اقتصادی را به مخالفان حکومت ایران نسبت داده و نوشته است که “برخی از فتنه‌گران در نهادهای تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز” نفوذ کرده‌‌اند و هدف “براندازی” را پیش برده‌اند و این ممکن است “دلیل اصلی ناکامی سیاست‌های اقتصادی” باشد.

منبع بی‌بی‌سی

‎برسی مجدد

بیانیه: ایران در خطراست، لزوم اتحاد و عمل

شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه  ایران، همراه با سیاست‌های ضد ملی داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *