‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / خانواده‌های بدنه‌ی ارتش و سپاه از مردم هستند و حکومت برای سرکوب معترضان به «مدافعان حرم» متوسل می‌شود

خانواده‌های بدنه‌ی ارتش و سپاه از مردم هستند و حکومت برای سرکوب معترضان به «مدافعان حرم» متوسل می‌شود

از منابع  آگاه در ستاد مشترک نیروی زمینی ارتش خبر رسیده است که گروهی از فرماندهان و نیروهای «مدافع حرم» برای سرکوب تظاهرات سراسری به ایران بازگردانده خواهند شد.
شامگاه جمعه، هشتم دی‌ماه، سپاه قدس به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد برای آنچه «مقابله با فتنه» خوانده شده باید فورا گروهی از فرماندهان و نیروهای «مدافع حرم»، که فهرست آنها نیز مشخص شده، از سوریه به ایران بازگردانده شوند.

همچنین ستاد کل نیروهای مسلح نیز به ارتش (نیروی زمینی) ابلاغ کرده آمادگی لازم برای اعزام نیروی جایگزین به سوریه را داشته باشد.

گفته می‌شود این تصمیم وقتی گرفته شد که حسین ساجدی‎نیا، معاون عملیات نیروی انتظامی، در گزارشی محرمانه که رونوشت آن به ستاد کل نیروهای مسلح و شورای‎عالی امنیت ملی ارسال شده صراحتا اعلام کرد به علت سراسری بودن این تظاهرات کنترل آن در صورت ادامه‌دار شدن از توان ناجا خارج است.

بخشی از نیروهایی که سپاه قدس قصد بازگرداندن آنها به ایران را دارد از لشکر «فاطمیون» و «زینبیون» (افغانستانی‎ها و پاکستانی‎ها) هستند.

بر اساس خبرهای رسیده، به گروهی از نیروهای «مدافع حرم» نیز که داوطلبانه در سوریه و عراق جنگیدند (نیروهای غیرسازمانی) اعلام شده که برای مقابله با اعتراضات آماده باشند. گفتنی است تعدادی از این افراد اوباش سابقه‎دار و شناخته‌شده‌ی محلات خود هستند.

خبرها حاکی از آن است که بخشی از همین نیروها نیز به دلایل مختلف حاضر به همکاری با سپاه نشده‌اند. احتمال دارد «بدعهدی در انجام تعهدات قبلی»، «بی‎توجهی به آنها» و «درک نارضایتی‎های اجتماعی» دلیل عدم همکاری بعضی از این نیروها با رژیم باشد.

همچنین گفته شده این دستور پس از تظاهرات شبانه شهروندان معترض در قم صادر شده است.

یک ماه پیش حفاظت اطلاعات ارتش در نامه‎ای فوق محرمانه به عبدالرحیم موسوی، فرمانده ارتش، گزارش داد که نارضایتی پرسنل از وضعیت معیشتی، «اطاعت‌پذیری» آنها را کاهش داده است.

در روزهای گذشته یکی از فرماندهان عالی‏‌رتبه ارتش در گفتگو با کیهان لندن از اعتراضات گسترده پرسنل ارتش نسبت به وضعیت معیشتی خود خبر داد.

۲۲ آذرماه فرمانده «یگان ویژه صابرین» سپاه اعلام کرده بود که اگر سلسله مراتب موافقت کنند، «یگان ویژه صابرین» و تیپ ۶۵ نوهد ارتش رزمایش مشترک برگزار می‌کنند اما به دنبال ارائه گزارش نارضایتی درون ارتش و اختلاف بدنه آن با سپاه با برگزاری آن موافقت نشد.

از آنجا که خانواده‌های بدنه‌ی ارتش و سپاه نیز از مردم عادی هستند، جمهوری اسلامی مشکل بتواند آنها را در برابر اعتراضات و برای سرکوب تظاهرات سراسری شهروندانی که کمرشان زیر بار سنگین گرانی و بیکاری خم شده و جانشان به لب رسیده است، بسیج کند.

منبع کیهان لندن

‎برسی مجدد

بیانیه: ایران در خطراست، لزوم اتحاد و عمل

شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه  ایران، همراه با سیاست‌های ضد ملی داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *