‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار انتخابات / موضعگیری مقامات آمریکائی در رابطه با اعتراض‌های مردمی

موضعگیری مقامات آمریکائی در رابطه با اعتراض‌های مردمی

توئیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا

گزارشهای بسیاری درباره مسالمت آمیز شهروندان ایرانی خسته از رژیم و هدر دادن ثروت ملت برای حمایت از تروریسم در خارج از کشور منتشر شده است.حکومت باید به حقوق شهروندانش، ازجمله حق ابراز عقیده، احترام بگذارد.دنیا درحال تماشای شماست.

 

بیانیه وزار خارجه آمریکا

بیانیه مطبوعاتی  ٢٩ دسامبر ٢۰۱۷

ما گزارش ها درباره اعتراضات متعدد و مسالمت آمیز شهروندان ایرانی را در شهرهای سراسر این کشور دنبال می کنیم. رهبران ایران یک کشور ثروتمند با تاریخ و فرهنگی غنی را به کشوری سرکش و ضعیف تبدیل کرده اند که عمده صادراتش خشونت، خونریزی و هرج و مرج است. همانطور که پرزیدنت ترامپ گفته است، بزرگترین قربانیان رهبران ایران، خود مردم ایران هستند.

ایالات متحده دستگیری تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز توسط حکومت ایران را محکوم می کند. ما از همه کشورها می خواهیم که بطور علنی از مردم ایران و مطالباتشان برای حقوق اساسی و پایان فساد حمایت کنند.

در ۱۵ ژوئن ٢۰۱۷، وزیر خارجه تیلرسون در کنگره گفت که ” از عناصر داخل ایران که منجر به تغییر مسالمت آمیز حکومت شوند” حمایت می کند. آن عناصر قطعا آنطور که ما می دانیم آنجا هستند. وزیر خارجه امروز حمایت عمیق خود را از مردم ایران تکرار می کند.

 

سخنگوی کاخ سفید

گزارش هایی از تظاهرات مسالمت آمیز مردم ایران که از فساد رژیم و به هدر دادن سرمایه های کشور برای حمایت مالی از تروریسم در خارج از کشور به ستوه آمده اند، منتشر شده است. حکومت ایران می بایست به حقوق مردم از جمله حق بیان و ابراز عقایدشان احترام بگذارد. جهان نظاره گر است.

‎برسی مجدد

عراق بدنبال تشکیل دولتی مستقل از ایران

مذاکرات سیاسی بین احزاب عراقی که به پارلمان راه یافته‌اند افزایش یافته و از جمله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *