‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / امامان جمعه: معترضان «آمریکایی، اسرائیلی و ضد اسلام» هستند

امامان جمعه: معترضان «آمریکایی، اسرائیلی و ضد اسلام» هستند

تعدادی از امامان جمعه ایران اعتراض‌ها به گرانی را «به حق» دانسته و درعین حال تجمع‌کنندگان روز پنج‌شنبه در تعدادی از شهرهای استان خراسان رضوی را «آمریکایی، اسرائیلی و ضداسلام» و برگزاری تجمع «به بهانه گرانی» را «نقشه جدید دشمنان برای براندازی نظام» خواندند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، روز جمعه، ۸ دی، با اشاره به تجمع تعدادی از معترضان در این شهر گفت که مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و همچنین خواسته مردم دربارهٔ مقابله با گرانی «بدون چون و چرا به‌حق است».

وی در عین حال از شرکت‌کنندگان در این تجمع انتقاد کرد و گفت که «درست است شما برای رسانه‌های دشمنی که جز فتنه‌گری و تبلیغ، هیچ دستاویزی برای سرکوبی ما ندارند، غذا بشوید؟».

آقای علم الهدی همچنین راهپیمایی حکومتی ۹ دی را پاسخی برای به گفته او «لجن‌پراکنی‌های مزدوران خارجی» در تجمع روز پنج‌شنبه مشهد دانست و افزود: «این حضور، جواب کسانی که است که دیروز میان مردم آمدند و مطالبه بر حق آنان را به هم زدند».

به گزارش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، شهرهای مشهد، نیشابور، کاشمر در استان خراسان رضوی و شاهرود در استان سمنان روز پنج‌شنبه شاهد تجمع‌های اعتراضی با عنوان «نه به گرانی» بود. این اعتراضات، روز جمعه به چندین شهر دیگر نیز گسترش پیدا کرد.

در همین حال امام جمعه کاشمر برگزاری تجمع «به بهانه گرانی» را «نقشه جدید دشمنان برای براندازی نظام» خواند.

کاظم طباطبایی معترضان به گرانی را «آمریکایی، اسرائیلی و ضداسلام» خواند و گفت که «دولت و نیروهای امنیتی موظف هستند در مقابل این افراد بایستند و اجازه ندهند عده‌ای بی‌سروپا مملکت را به هم بریزند».

در همین حال غلامرضا مقیسه، امام جمعه سبزوار گفت که «برگزاری تجمع‌های خیابانی خوراک رسانه‌ای برای دشمنان نظام است».

تعدادی از دیگر امامان جمعه شهرهای ایران از جمله امام جمعه اصفهان نیز در سخنان مشابهی دربارهٔ به گفته آنان «سوء استفاده» از تجمعات مردم دربارهٔ موضوعات اقتصادی یا بی‌آبی هشدار داده‌اند.

در همین حال غیاث‌الدین طه‌محمدی، امام جمعه همدان، با بیان اینکه «مردم از گرانی ناراحت هستند» در عین حال افزود که «مردم باید بصیر باشند زیرا دشمن از زمان انتخابات در کمین است که غائله ایجاد کند».

سخنان این امامان جمعه در حالی بیان شده که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ایران، تلویحاً سازماندهی این تجمع‌ها را به مخالفان دولت نسبت داده و گفته که «آغازکنندگان حرکت‌های خیابانی پایان‌دهنده آن نخواهند بود».

هیچ گروه سیاسی در ایران برای شرکت در تجمع روز پنج‌شنبه در شهرهای استان خراسان رضوی فراخوان رسمی صادر نکرده بود.

برخی چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی ازجمله شاهزاده رضا پهلوی، ولیعد پیشین ایران، و مریم رجوی، از رهبران ارشد سازمان مجاهدین خلق از این تجمع‌ها استقبال کرده‌اند.

منبع رادیو فردا

‎برسی مجدد

بیانیه: ایران در خطراست، لزوم اتحاد و عمل

شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه  ایران، همراه با سیاست‌های ضد ملی داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *