‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / بازنشستگان معترض در اصفهان: ما انقلاب کردیم، چه اشتباهی کردیم!

بازنشستگان معترض در اصفهان: ما انقلاب کردیم، چه اشتباهی کردیم!

بازنشستگان صنایع فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان روز دوشنبه، ۲۷ آذرماه، پس از راهپیمایی اعتراضی در مقابل صدا و سیمای جمهوری اسلامی در اصفهان تجمع کردند. 
این بازنشستگان معترض روز شنبه و یکشنبه، ۲۵ و ۲۶ آذرماه، نیز در مقابل استانداری اصفهان تجمع کرده بودند. بازنشستگان معترض روز شنبه در مقابل استانداری اصفهان با عبور از صف‌های نیروی انتظامی که  بین معترضین و ورودی استانداری تشکیل شده بود، خواستار حمایت این نیروها از اعتراضات صنفی بازنشستگان شدند.

در تجمع روز دوشنبه نیز جمعیتی بیش از دو هزار نفر از بازنشستگان حضور داشتند و با وجود حضور وسیع نیروهای انتظامی آنها در مسیر چهار باغ و خیابان کمال اسماعیل به سمت میدان بزرگمهر راهپیمایی کردند و به سوی ساختمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در اصفهان رفتند و در آنجا شعار «ننگ ما، ننگ ما، صدا و سیمای ما» سر دادند. 

«ما انقلاب کردیم، چه اشتباهی کردیم»، «نه سوریه نه غزه، حقوق بازنشسته»، «عرب‌ها را رها کنید، فکری به حال ما کنید»، «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم»، «مایه ننگ ملت، لاریجانی و دولت»، «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، حقوق بازنشسته زیر عباست امروز»، «ایران شده دزدخونه، توی جهان نمونه»، «ربیعی حیا کن، وزارت را رها کن»، «استاندار بی غیرت، جواب بده به ملت» از دیگر شعارهای بازنشستگان صنایع فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان در تجمع روز دوشنبه بود.

بازنشستگان صنایع فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان خواستار وصول مطالبات محقق نشده و پرداخت به‌موقع مستمری بازنشستگی خود هستند، می‌گویند: «با وجود اعتراضات مکرر هنوز مطالبات صنفی آن‌ها برآورده نشده است.»

آنها می‌گویند پرداخت نکردن حقوق و مزایای بازنشستگی‌شان باعث بروز مشکلاتی در زندگی آنها شده است. معترضین خواستار اختصاص بودجه‌ی دولتی برای تأمین منابع مالی پرداخت مستمری بازنشستگی خود هستند.

گفتنی است ٨۵ هزار بازنشسته فولاد در شهرهای مختلف با همین معضل روبرو هستند و اعلام کرده‌اند تا رسیدن به خواسته‌هایشان تجمعات خود در مقابل استانداری‌ها را ادامه خواهند داد.

منبع کیهان لندن

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *