‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار انتخابات / مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری روسیه روز دوشنبه رسما آغاز شد

مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری روسیه روز دوشنبه رسما آغاز شد

بنا بر مصوبه مجلس اعلای روسیه مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری این کشور روز دوشنبه رسما آغاز شد. تبلیغات انتخاباتی تا سه ماه دیگر در روز انتخابات برابر با ۲۷ اسفند ماه ادامه دارد. داوطلبان نامزدی تا ۲۰ روز دیگر فرصت دارند مدارک نام‌نویسی خود را به کمیسیون مرکزی انتخابات ارائه دهند.

نامزدهای مستقل باید حداقل سیصدهزار امضاء در حمایت از نامزدی خود فراهم کنند اما برای داوطبان احزابی که در پارلمان نماینده ای ندارند گردآوری تنها صدهزار امضاء کافیست. روز جمعه کمیسیون مرکزی انتخابات اعلام کرد که دست‌کم ۲۳ داوطلب نامزدی برای شرکت در مبارزات انتخاباتی اعلام آمادگی کرده اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه کمتر از دو هفته پیش آمادگی خود را برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد. نرخ بالای استقبال عمومی از او در نظرسنجی‌ها و میزان قدرت او در دولتِ مستقر، ادامه ریاست جمهوری او را برای یک دوره شش ساله دیگر تقریبا تضمین می کند. او شش روز پیش اعلام کرد مستقلا نامزد خواهد شد و نامزد «حزب روسیه متحد» که زمام آن در دست کرملین است نخواهد بود.

منتقدان کرملین می گویند روز ۲۷ اسفند ماه به این دلیل برای رای‌گیری انتخاباتی برگزیده شده که مصادف است با سومین سالروز الحاق رسمی شبه‌جزیره کریمه به روسیه؛ و گزینش چنین روزی به نفع ولادیمیر پوتین است.

کمیسیون انتخابات می گوید الکسی ناوالنی فعال ضدفساد و رهبر اپوزیسیون و منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین که مجرم مالی شناخته شده فاقد صلاحیت نامزدی است اما او می گوید دادگاه با انگیزه سیاسی او را محکوم کرده است.

منبع رادیو فردا

‎برسی مجدد

عراق بدنبال تشکیل دولتی مستقل از ایران

مذاکرات سیاسی بین احزاب عراقی که به پارلمان راه یافته‌اند افزایش یافته و از جمله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *