‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / جمع در مقابل مجلس شورای اسلامی: روحانی، روحانی، این آخرین اخطار است؛ یک اختلاس کم بشه، حقوق ما حل میشه…

جمع در مقابل مجلس شورای اسلامی: روحانی، روحانی، این آخرین اخطار است؛ یک اختلاس کم بشه، حقوق ما حل میشه…

هزاران تن از معلمان حق‌التدریس سراسر کشور بامداد روز سه‌شنبه، ۲۱ آذرماه، به تهران آمدند و مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، تجمع‌کنندگان خواستار مشخص شدن وضعیت استخدامی خود هستند. این معلمان با در دست داشتن پارچه‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی خواستار توجه نمایندگان مجلس به خواسته‌های خود شده‌اند.

یکی از حاضران در تجمع امروز که از استان قزوین به تهران آمده، در ارتباط با اهداف تجمع به خبرگزاری ایلنا گفته است: «چند هزار معلم حق‌التدریس در سراسر کشور در انتظار جذب در آموزش و پرورش هستند؛ سوال ما اینست که چرا وزارت آموزش و پرورش، مصوبات مجلس مبنی بر لزوم جذب حق‌التدریسی‌ها را اجرایی نمی‌کند؟»

این معلم همچنین گفته است رعایت امنیت شغلی و استخدام، مطالبات کلیدی ماست و هم نمایندگان مجلس و هم مسئولان آموزش و پرورش، به این مطالبات توجهی نمی‌کنند.

این تنها معلمان حق‌التدریسی نیستند که مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده‌اند. روز گذشته، ۲۰ آذرماه، نیز هزاران نفر از بازنشسته‌ها و مستعمری‌بگیران در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و شعارهایی علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران سر دادند.

«روحانی، روحانی، این آخرین اخطار است، آتش به اختیار است»، «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، حقوق ما زیر عباست امروز»، «یک اختلاس کم بشه، حقوق ما حل میشه» از جمله شعارهایی بود که بازنشستگان روز گذشته در مقابل مجلس شورای اسلامی سر دادند.

معترضان که برای چندمین بار در ماه‌های جاری است مقابل مجلس جمع می‌شوند اجرای همسان‌سازی مستمری‌ها و ارتقاء خدمات بیمه تکمیلی را دو خواسته اصلی خود مطرح کرده و می‌گویند خواستار رسیدگی به وضعیت نابسامان بازنشستگان هستند.

همچنین تعدادی از سپرده‌گذاران کاسپین نیز با در دست داشتن پلاکاردهایی به بازنشستگان پیوستند و در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

در روز بیستم آذرماه همچنین تجمعی نیز از سوی کارگران شرکت «کیان تایر» در مقابل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. علت این تجمع نیز عملکرد نامطلوب مدیریت موقت این واحد و کاهش سطح تولید در این کارخانه عنوان شده است.

مدیریت کارخانه «کیان‌ تایر» از اواسط دهه هشتاد بر عهده هیات حمایت از صنایع است که مسئولیت آن را وزارت صنعت،معدن و تجارت برعهده‌ دارد و به گفته کارگران این واحد صنعتی در ماه‌های گذشته اعضای این هیات با اقدامات خود زمینه کاهش تولیدات این واحد صنعتی را فراهم کرده‌اند. اکنون کارگران نگرانند که با ادامه این روند، امینت شغلی آنها در معرض خطر قرار بگیرد.

روز یکشنبه، ۱۹ آذرماه، نیز گروهی از بازنشستگان «صنعت فولاد کشور» که از شهر‌ها و استان‌های مختلف به تهران آمدند برای چندمین بار در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. این تجمع همزمان با تقدیم  لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۷ به مجلس صورت گرفت و تجمع‌کنندگان از نمایندگان مجلس خواستار لغو خودگردانی صندوق فولاد، مکلف کردن دولت به اجرای تعهدات و پرداخت مطالبات قانونی بازنشستگان مطابق آیین‌نامه معتبر فولاد، پرداخت به موقع حقوق و هزینه‌های درمانی بازنشسته فولاد از محل اعتبارات بودجه‌ ۹۷ شدند.

در همین روز صدها نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در تهران تجمع و با در دست داشتن پلاکاردهایی به شرایط استخدامی وزارت نفت اعتراض کردند.

تهران شاهد تجمع اعتراضی دیگری در روز نوزدهم آذرماه نیز بود؛ شماری از کارگران شرکت «حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس» صبح امروز یکشنبه مقابل ساختمان شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران واقع در میدان فاطمی تهران تجمع کردند. به گزارش خبرگزاری ایلنا این کارگران که از محل کار خود در منطقه اسلامشهر آمده بودند، گفته‌اند: «بابت مطالبات صنفی‌مان در یک‌سال گذشته بارها مقابل نهاد های مختلف دولتی در شهرستان اسلامشهر و تهران تجمع کرده‌ایم که آخرین تجمع در روز چهاردهم آذر ماه مقابل یکی از دفاتر اصلی شرکت واقع در چهار راه چیت‌سازی برپا شد.»

در کرمان نیز روز دوشنبه تعدادی از کارگران کارخانه «لاوان تابلو» در اعتراض به پرداخت نشدن ۹ ماهه حقوقشان مقابل ساختمان استانداری کرمان تجمع کردند.

کارگران «مجتمع نیشکر هفت تپه» نیز از روز شنبه، ۱۸ آذرماه، به دلیل عقب افتادن حقوق و پایبند نبودن کارفرما به پرداخت طلب کارگران در اعتصاب بسر می‌برند و می‌گویند تا زمانی که کارفرما حقوق عقب‌افتاده کارگران این مجتمع را پرداخت نکند اعتصاب آنها ادامه دارد.

منبع کیهان لندن

‎برسی مجدد

نامه به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد : درخواست برای جلوگیری از موج جدید خشونت ورزی و سرکوب‌های حکومت ایران

    حضورمحترم جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد: ما امضا کنندگان این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *