‎آخرین خبر
‎خانه / نگاه آزاد / ياداشت ديروز: زلزله هاى اجتماعى و تشكيل كميته هاى ضد انقلاب

ياداشت ديروز: زلزله هاى اجتماعى و تشكيل كميته هاى ضد انقلاب

محمد رضا يزدى در جلسه شوراى شهر تهران ازاسيب هاى اجتماعى كه پس امد ان زلزله هاى اجتماعى است داد سخن ميدهد و برنامه هاى  تدوين شده سپاه را به اطلاع شورا ميرساند ،هاشمي رئيس  شورا اجازه بحث در باره ان را به اعضاء انتخابى شورا نميدهد، روز بعد  سخنگوی وزارت کشور ازراه اندازی گشت های سپاه در تهران  انتقاد ميكند.

 معلوم شد که نه وزارت کشور،نه نیروی انتظامی،نه شورای امنیت کشورو احتمالا نه شورای عالی امنیت ملی در جریان نیستند.ظاهرا قرارگاه ثارالله سپاه راسا تصمیم گرفته با هماهنگی مستقیم با رهبری و دور زدن دولت و ناجا در پایتخت براى برخورد بااشوب هاى اينده پايتخت برنامه ريزى كند

شركت يزدى در شوراى شهر و بى اطلاعى  وزارت كشور از اين طرح ، تصوير درستى از نحوه اداره كشور را نشان ميدهد ، نمايندگان انتخابى شوراى شهر و دولت انتخابى نقشى در اداره كشور ندارند . اين بدان معناست كه حد اقل در موارد امينى ، سپاه و رهبرى خود را اماده  برخورد با مبارزات اجتماعى كه ناشى از اسيب هاى اجتماعى است ميكنند و دولت  انتخابى مردم  مورد اعتماد سپاه و رهبرى نيست يا دولت را مانع جلوگيرى از اشوب ها ميدانند .

نگاهى به اين اسيب ها كه نتيجه طرح هاى   اقتصادى ،اجتماعى و فرهنگى رژيم است عمق  گسستگى روابط اجتماعى  را نشان ميدهد كه ديگر به هيچ عنوانى نميتوان جلوگيرى از ان كرد مگر با خشونت و افزايش قوه قهريه ، تا انجا كه در فكر گشت هاى محلى  افتاده اند ، انچه مسلم است براى موفقيت گشت هاى محلى بايد دست به تشكيل كميته هاى محلى بزند كه نظارت بهترى به رفتار وكردارمردم داشته باشد تا حد اقل مانع  نارضايتى  بيشتر در ميان مردم شود.  تجربه كميته هاى زمان انقلاب  چيزى جز برخورد با فعالين سياسى و احيانا بعضى از منكرات نبود ،اينطور به نظر ميرسد كه طراحان سپاه رشد  حركت هاى خيابانى و اعتراضات صنفى و مخالفت هاى اجتماعى وسياسى را در ابعاد  بزرگترى ميبينند و براى برخورد با ان خود را اماده ميكنند، بگفته يزدى گسترش اين طرح به كلان شهر هاى ايران در دست بررسى است

دير زمانى است كه گفتمان مديريت دوران گذار از جمهورى اسلامى در ميان قسمتى از اپوزيسيون خارج از كشور اغاز  شده  و گسترش ان روز بروز رو به افزايش آست ، ميدياميتواند  نقشى عمده اى ايفا  كند كه در زمان ضرورى اپوزيسيون خارج به حمايت مبارزين داخلى برخيزد  و اماده هر نوع كمكى باشد ، اما قسمت ديگر اپوزيسيون  سرگرم گوش دادن و تفسير سوت بلبلى اقاى اژه ايى و امثال  ان است ، در حاليكه سپاه براى بخاك  وخون كشيدن  مبارزين در ايران تشكيل كميته هاى ضد انقلاب را برنامه ريزى ميكند.

جواد خادم 

‎برسی مجدد

تعیین پیش شرط برای مذاکره جمهوری اسلامی ایران با اپوزیسیون برانداز

محمدتقی فاضل میبدی، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه و عضو مجمع محققین و مدرسین …

2 ‎نظر

  1. زینب عربزاده

    به باور من اگر رژیم مرتکب این اشتباه شود که نیروهایش را که تمام امیدش برای نگهداری رژیم به آنهاست,به میدان آورده و در تماس با مردم قرار دهد. آنگاه گذر زمان کارخودش را کرده و آن نیروها که بهرحال بچه های این مملکت هستند در مواجهه با مردم و بمرور زمان سائیده شده و کارائیشان بشدت کاستی خواهد گرفت.
    این افراد تا زمانیکه درون پادگان هستند و زیر تبلیغات فرماندهان خطرناکند.سنگ هم وقتی از کوهستان جدا شد بمرور زمان سائیده و گرد میشود.

  2. حشمت الله سیواس

    وقتی نیروها اینطور از ماموریت همدیگر بیخبر باشند,درگیری بینشان پیش خواهد آمد.
    من خود تجربه ای دارم در چند سال پیش در میدان 7تیر تهران که خود را جای ماموری از ارگان دیگر جازدم و کسی نفهمید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *