‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / بهرام قاسمی : ولیعهد عربستان به سرنوشت محتوم دیکتاتورهای منطقه بیندیشد

بهرام قاسمی : ولیعهد عربستان به سرنوشت محتوم دیکتاتورهای منطقه بیندیشد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به ولیعهد عربستان سعودی توصیه کرده به “سرنوشت محتوم” دیکتاتورهای منطقه بیندیشد.

واکنش بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به اظهارات محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه با تام فریدمن، خبرنگار نیویورک تایمز بر می‌گردد که در آن از سیاست‌های ایران و آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر این کشور به شدت انتقاد کرده بود.

آقای قاسمی سخنان ولیعهد عربستان را “ناپخته، ناسنجیده و سخیف” خوانده و گفته است چنین رفتار و سخنی باعث شده “کسی در جهان و عرصه بین الملل اعتباری برای این گونه سخنان وی قائل نشود.”

ولیعهد عربستان در مصاحبه خود به طور مستقیم رهبر ایران را “هیتلر جدید” توصیف کرده و کوتاه آمدن در برابر او را سیاستی ناکارآمد خوانده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفته است “اشتباهات” ولیعهد ماجراجوی سعودی که “تازه ترین مورد آن رسوایی مداخله در امور داخلی لبنان بود، هم پیمانان سنتی عربستان را نیز به زحمت و تکاپو انداخته است.”

روابط ایران و عربستان سعودی طی چند سال اخیر تیره و تار بوده و بحران یمن و سوریه و مسایل اخیر لبنان به این تنش‌ها دامن زده است.

اخیرا محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفتسیاست این کشور درگیری در منطقه نیست اما عربستان سعودی را به اقدامات “خصمانه و جاهلانه” متهم کرد و مدعی شده که این اقدامات به منافع این کشور ضرر زده است.

در مقابل وزیر خارجه عربستان سعودی هم گفته است کشورش قصد دارد از هرگونه درگیری نظامی با ایران پرهیز کند اما به ایران هشدار داده که “نمی‌تواند هر کاری خواست در منطقه انجام دهد.”

منبع بی‌بی‌سی

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *