‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / سردار جعفری: سلاح حزب‌الله قابل مذاکره نیست

سردار جعفری: سلاح حزب‌الله قابل مذاکره نیست

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری که صبح روز پنجشنبه ٢٣ نوامبر/ ٢ آذر به منظور تبیین شرایط منطقه برگزار شد، گفت که موضوع سلاح حزب‌الله قابل مذاکره نیست.او گفت: هویت حزب‌الله به سلاحش است و ماهیت حزب‌الله این است که در برابر دشمن قسم خورده ملت لبنان، یعنی اسرائیل مسلح و مجهز باشد، زیرا اولین هدف اسرائیلی‌ها، کشور لبنان است. فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه درخصوص توان موشکی ایران اشاره کرد و گفت به هیچ‌وجه اجازه مذاکره بر سر توان موشکی ایران را نخواهد داد. جعفری اظهارات رئیس جمهوری فرانسه را ناشی از جوانی و ناپختگی وی دانست.

جعفری بر تهدیدی که از ناحیه اسرائیل همواره علیه لبنان وجود داشته تأکید کرد و گفت در چنین شرایطی طبیعی است که حزب‌الله باید به بهترین سلاح برای امنیت مجهز شود و این موضوع قابل مذاکره نیست.
اعلام نظر فرمانده سپاه پاسداران در مورد لزوم حفظ تسلیحات حزب الله لبنان در حالی است که سعد حریری، دیروز و پس از دیدار با ژنرال میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و تصمیم به تعلیق استعفای خود بر مواضع خود درباره فاصله گرفتن حزب الله از در گیری های منطقه ای تأکید کرده است.

سعد حریری، امروز در یک کنفرانس بانکی در بیروت، از تمامی نیروهای لبنانی خواست که منافع ملی لبنان را بر منافع منطقه‌ای خود ارجحیت دهند. خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد که روی اصلی سخنان امروز سعد حریری، حزب‌الله لبنان است که با درخواست ایران در درگیرهای منطقه ای و سوریه وارد شده است.

فرمانده سپاه پاسداران در پاسخ به سؤال خبرنگاری درخصوص اظهارات اخیر غربی‌ها درخصوص توان موشکی ایران، گفت: «مذاکره در مورد توان موشکی را از جوانی و ناپختگی رییس جمهور جدید فرانسه می‌دانیم. او زود به این نتیجه می‌رسد که این تلاش بی‌ثمر است».
جعفری توضیح داد: فرهنگ مردم ایران اقتدار طلب است و ربطی به انقلاب اسلامی هم ندارد. او گفت که یکی از نتایج روحیه عمومی مردم ما در مقابل دشمن، حفظ توان و قدرت دفاعی است و مردم توان دفاعی را مثل ناموس خود می‌دانند و از آن دفاع می‌کنند و توان موشکی هم از این دست است.
وی با بیان اینکه ایران به هیچ وجه اجازه چنین کاری (مذاکره بر سر توان موشکی) را نخواهد داد، گفت: دولت هم بهیچوجه دنبال این موضوع نیست و آنها (غربی ها) هم بزودی متوجه بی نتیجه بودن تلاش‌های خود می‌شوند.
فرمانده سپاه پاسداران درباره توان موشکی تأکید کرد که این توان با موضوع هسته ای فرق می‌کند. آن توان دفاعی نبود، ولی توان موشکی یک توان دفاعی است.

سردار جعفری در پاسخ به سؤالی درخصوص رویکرد خصمانه عربستان سعودی علیه ایران و حزب‌الله گفت: «انقلاب اسلامی یک اصل است و جهت گیری و اهدافی دارد که به صورت طبیعی با منافع برخی کشورها،از جمله امریکا و اسرائیل و دست نشانده های آنها در منطقه در تضاد قرار می‌گیرد».

فرمانده سپاه پاسداران همچنین خدمات سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را تحسین کرد. جعفری گفت: «این از برکات انقلاب اسلامی است که فرمانده لشکر ما که موفقیت های زیادی در دفاع مقدس داشت، امروز فرمانده کلان هدایت کننده جبهه های عراق و سوریه و منطقه است و موفقیت های زیادی را بدست آورده است».

منبع رادیو فرانسه

‎برسی مجدد

نامه به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد : درخواست برای جلوگیری از موج جدید خشونت ورزی و سرکوب‌های حکومت ایران

    حضورمحترم جناب آقای آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد: ما امضا کنندگان این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *