‎خانه / اخبار روزانه / ایران اتهام‌های تازه سپاه پاسداران علیه نازنین زاغری

ایران اتهام‌های تازه سپاه پاسداران علیه نازنین زاغری

ریچارد راتکلیف، همسر نازنین زاغری شهروند ایرانی‌تبار بریتانیا که هم‌اکنون در ایران زندانی است روز دوشنبه (۹ اکتبر/ ۱۷ مهر) به رسانه‌ها گفت، همسرش با اتهام‌های تازه‌ای روبروست.

به گفته ریچارد راتکلیف، همسرش روز یکشنبه در تهران بار دیگر در برابر دادگاه قرار گرفته و اتهام‌های جدیدی به او تفهیم شده است. دریافت پول از بی‌بی‌سی و بنیاد نیکوکاری تامسون رویترز، و همچنین شرکت در تظاهرات جلوی سفارت جمهوری اسلامی در لندن، اتهام‌های تازه نازنین زاغری هستند.

خانم زاغری از فروردین ۱۳۹۵ به اتهام “تلاش برای براندازی نرم” در زندان به‌سر می‌برد. قوه قضائيه ایران او را به ۵ سال زندان محکوم کرده و با تقاضای تجدیدنظر وکیل این شهروند ایرانی – بریتانیایی مخالفت کرده است.

این شهروند بریتانیایی ایرانی‌تبار در آستانه نوروز ۹۵ همراه کودک دوساله‌اش برای دیدار با خانواده و گذراندن تعطیلات نوروزی، به ایران سفر کرده بود اما ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ هنگام خروج از ایران در فرودگاه تهران بازداشت شد. گابریلا دختر نازنین زاغری که هنگام بازداشت مادرش ۲۲ ماهه بود از همان زمان نزد والدین او نگهداری می‌شود.

خانم زاغری تا پیش از دستگیری در بنیاد خیریه تامسون – رویترز مشغول به کار بود و مدیریت برخی از پروژه‌های این نهاد را برعهده داشت.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

بازداشت، محاکمه و محکومیت نازنین زاغری موج گسترده‌ای از اعتراض و انتقادها را در پی داشت و بسیاری از شخصیت‌های بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری خواستار آزادی او شده‌اند.

اطلاعات سپاه پاسداران ایران پیگیر اصلی بازداشت و محاکمه نازنین زاغری است. ریچارد رتکلیف اتهام‌های اقامه‌شده علیه همسرش را “فانتزی ساخته شده توسط مقامات سپاه پاسداران ایران” می‌داند و آنها را رد می‌کند.

منبع دویچه‌وله

 

‎برسی مجدد

نامه هاشم خواستار به مامور اطلاعات مشهد

اقا میثم از داغترین مسئله که موجب تاثر شما و خوانندگان خواهد شد شروع میکنم. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *