‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / وزیر اطلاعات: هیچ عضو خانواده صادق لاریجانی متهم به جاسوسی نیست

وزیر اطلاعات: هیچ عضو خانواده صادق لاریجانی متهم به جاسوسی نیست

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران گفته است که هیچ یک از اعضای خانواده صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه به جاسوسی متهم نیست.

آقای علوی تاکید کرده: “یگانه مرجع حرفه ای تشخیص اقدامات جاسوسی در کشور معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است که این معاونت هیچ گونه اثری از اقداماتی که حتی ظن جاسوسی در مورد آن وجود داشته باشد درباره هیچ یک از اعضای خانواده صادق لاریجانی مشاهده نکرده است.”

در هفته های گذشته، کانال تلگرامی آمدنیوز نوشته بود که زهرا اردشیر لاریجانی دختر رئیس قوه قضاییه، به جاسوسی متهم شده است. این سایت مدعی شده که خانم لاریجانی اطلاعات برخی بولتن های محرمانه را در اختیار بریتانیا گذاشته است.

دیروز محمود صادقی نماینده تهران اعلام کرد که سوال او از وزیر اطلاعات در مورد “بولتن های محرمانه”، در مجلس ایران ثبت شده و در نوبت رسیدگی قرار گرفته است.

آقای صادقی گفت از آنجا که “ضوابط و معیارهای تولید، انتشار، توزیع بولتن‌های محرمانه و همچنین نحوه مراقبت، حفاظت و امحای این بولتن‌ها” مشخص نیست، خواستار پاسخگویی مسئولان شده است.

این نماینده اصلاح‌طلب توضیح داد که این سوال را “باتوجه به شرایط حساس و توطئه‌های نگران‌کننده‌ای که از سوی بیگانگان صورت می‌گیرد و اخبار نگران‌کننده‌ای که اخیراً منتشر شده” مطرح کرده است.

محمود صادقی سال پیش نیز، به دنبال انتشار اخباری در کانال تلگرامی آمدنیوز در مورد وجود حساب های بانکی متعدد به نام صادق لاریجانی، خواستار شفاف سازی قوه قضاییه در این مورد شده بود.

در واکنش به این اظهارات، قوه قضاییه تعلق حساب های بانکی به شخص آقای لاریجانی را تکذیب کرد و آنها را متعلق به دستگاه قضایی دانست.

در واکنشی جداگانه، صادق لاریجانی به تندی از حسن روحانی و علی لاریجانی انتقاد کرد که چرا از او در برابر “تهمت” های محمود صادقی دفاع نکرده‌اند.

چند روز پس از آن اظهارات، حکم جلب آقای صادقی صادر شد و مأموران شبانه برای بازداشت او به خانه‌اش رفتند.

آقای صادقی با این استدلال که نمایندگان مجلس در انجام وظایف نمایندگی مصونیت قضایی دارند در برابر بازداشت مقاومت کرد اما بعد به دادسرا مراجعه کرد.

منبع بی‌بی‌سی

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *