‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار انتخابات / بازداشت یک روس ‘در ارتباط با حمله‌های اینترنتی در انتخابات آمریکا’

بازداشت یک روس ‘در ارتباط با حمله‌های اینترنتی در انتخابات آمریکا’

پیوتر لوشوو، یک برنامه‌نویس کامپیوتر روس در فرودگاه بارسلون بازداشت شده است. رسانه‌های اسپانیا می‌گویند او در ارتباط با اتهام دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به نفع دونالد ترامپ از راه “هک کردن” بازداشت شده است.

پلیس اسپانیا، متخصص کامپیوتر روس را ظاهرا در ارتباط با حمله‌های سایبری به کارزارهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا بازداشت کرده است.

پیوتر لوشوو، که جمعه دستگیر شده بود، دربازداشت پلیس مانده است.

یک منبع قضایی، به خبرگزاری فرانسه گفته، نام او در فهرست کسانی است که آمریکا خواستار بازداشت و استردادشان شده است. به گفته او درخواست استرداد آقای لوشوو قرار است در دادگاه ملی جنایی اسپانیا بررسی شود.

ویروسنویس شناخته شده

نام پیوتر لوشوو، بین متخصصان امنیت اینترنت، به عنوان یکی از بزرگترین ارسال کننده‌های هرزنامه‌ها (اسپم‌ها) و تولید کننده‌های بدافزارها و ویروس‌ها شناخته شده است. وبسایت اسپم هاوس نام او را در رده هفتم از فهرست ده نفر از بزرگترین تولیدکنندگان ویروس و بدافزاد قرار داده است.

همسر آقای لوشوو، به تلویزیون روسی راشا تودی گفته، آقای لوشوو تحت یک قرار بازداشت بین‌المللی و به درخواست آمریکا در ارتباط با حمله سایبری در دوره انتخابات بازداشت شده است.

گزارش اطلاعاتی

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، با انتشار گزارشی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را به کمک کردن به دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات متهم کرده‌اند.

جامعه اطلاعاتی آمریکا می‌گوید، حمله‌های سازمان یافته سایبری روسیه علیه دموکرات‌ها، به زیان آنها و به نفع دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا بوده است.

آقای ترامپ، که پیشتر این اتهام‌ها را رد می‌کرد، بعدا اعلام کرد که در هر صورت نتیجه انتخابات درست بوده است.

در گزارش اطلاعاتی آمریکا آمده است که هدف روسیه در این حمله‌های اینترنتی “نادیده گرفتن باورهای عمومی” در دموکراسی آمریکا و بدنام کردن هیلاری کلینتون، رقیت انتخاباتی آقای ترامپ بوده است.

دخالت روسیه تا امروز، شامل هک کردن ایمیل‌های کمیته ملی دموکرات‌ – کادر رهبری حزب دموکرات آمریکا، و استفاده از سایت‌های واسطه مانند ویکی‌لیکس برای انتشار محتوای این ایمیل‌ها بوده است. یکی دیگر از اتهام‌ها، پولدادن به گروهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی برای انتشار نظرات تند و زننده است.

با بازداشت آقای لوشوو، حالا واشنگتن ۴۰ روز وقت دارد تا مدارک و شواهد خود را برای تقاضای استرداد به مقام‌های اسپانیا بدهد.

حدود سه ماه پیش، یک برنامه نویس دیگر روس به نام استانیسلاو لیسوف، در فرودگاه بارسلون بازداشت شد. او در ارتباط با ساختن بدافزاری برای دزدیدن اطلاعات حساب‌های بانکی و به درخواست پلیس فدارل آمریکا، اف‌بی‌آی بازداشت شده بود. او ارتباطی با پرونده انتخابات نداشت.

منبع بی بی سی

‎برسی مجدد

عراق بدنبال تشکیل دولتی مستقل از ایران

مذاکرات سیاسی بین احزاب عراقی که به پارلمان راه یافته‌اند افزایش یافته و از جمله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *