‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / پژاک: تلاش احزاب کرد ایرانی مخالف برای تشکیل جبهه مشترک

پژاک: تلاش احزاب کرد ایرانی مخالف برای تشکیل جبهه مشترک

به گزارش پایگاه خبری «فرات‌نیوز»، نزدیک به حزب کارگران کردستان (پ ک ک)، زیلان وژین، رئیس مشترک «پژاک» شنبه، چهارم فوریه/۱۶ بهمن از احتمال تشکیل یک جبهه متحد بین چند حزب کرد مخالف دولت ایران خبر داد.

پژاک گروهی از مخالفان مسلح کرد ایرانی است که تحت نفوذ پ ک ک ایجاد شد. این گروه به پیروی از ایده «کنفدرالیسم دموکراتیک» پ ک ک به دنبال ایجاد «جبهه مشترک دموکراتیک خلق» با احزاب دیگر است.

زیلان وژین همچنین ادعا کرده است که پژاک با همکاری حزب دموکرات کردستان و حزب کومله «مرحله تازه‌ای» را برای اتحاد احزاب مخالف کُرد آغاز کرده‌است.

به گفته رئیس مشترک پژاک، این جبهه قرار است «تمام تفاوت‌مندی‌ها» را به شیوه‌ای دموکراتیک در خود جای دهد و هدف آن اتحاد با دیگر مخالفان دولت ایران است.

او گفته که دیدارهای اولیه با احزاب کرد دیگر نتایج مثبتی داشته‌است.

احزاب کرد مخالف ایران سال‌ها است که پس از درگیری‌های کردستان پس از انقلاب ۱۳۵۷، مجوز فعالیت قانونی در ایران ندارند و رهبران آنها در تبعید به سر می‌برند. احزابی همچون حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) پس از کنارگذاشتن مشی مبارزه مسلحانه دوباره آن را پی گرفته‌اند. دولت ایران به تازگی تعدادی از اعضای این گروه را به اعدام و زندان‌های طولانی‌مدت محکوم کرد.

احزاب کرد دیگر هنوز درباره تشکیل جبهه مشترک اظهار نظر نکرده‌اند.

منبع رادیو زمانه

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *