‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / پنتاگون: ایران به دنبال موشک های جدید و تجهیزات نظامی است

پنتاگون: ایران به دنبال موشک های جدید و تجهیزات نظامی است

ژنرال جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، هفته پیش در مکاتبه ای غیرمحرمانه با کنگره به قانونگذاران گفته است باور ندارد که یک میلیارد و هفتصد میلیون دلاری که دولت آمریکا چندی پیش به ایران پرداخت کرد صرف خرید تجهیزات نظامی شده باشد . دانفورد اما تاکید کرده است که ایران با سرعتی فزاینده در مسیر تقویت ماشین نظامی اش حرکت می کند و این امر در میان متحدان منطقه ای و دیگر گروه ها مایه نگرانی جدی است.

یک ناظر کارکشته در سیاست خارجی می گوید در کنگره بسیاری معتقدند از یافته های نهادهای اطلاعاتی برای پنهان کردن لطمات ناشی از دیپلماسی رییس جمهور استفاده سیاسی می شود. شاهد این امر رای تمام دموکرات ها در کنگره به تمدید قانون تحریم ایران بود.

به باور قانونگذاران آمریکایی ایران پول نقد دریافتی از آمریکا را صرف تشدید عملیات نظامی اش در منطقه شامل سوریه، یمن و عراق کرده است.

ژنرال دانفورد در پاسخ به پرسش های ۱۸ سناتور از جمله سناتور جمهوریخواه تد کروز نوشته است: «ایران همچنان در پی دستیابی به سیستم های موشکی جدید و روزآمد کردن تجهیزات نظامی مستعمل اش به ویژه هواپیماها و شناورهای دریایی است».

جمهوری اسلامی از زمان دریافت وجوه نقد از آمریکا امضای قراردادهای نظامی با روسیه و خرید جت های تجاری را پیگیری کرده است. ایران پیشتر این گونه جت ها را در نیروی هوایی اش به کار گرفته است.

 منبع صدای آمریکا

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *