‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار انتخابات / محسنی اژه‌ای: برخی تصور می‌کنند به دلیل حساسیت شرایط انتخابات می‌توانند از خط قرمزها عبور کنند

محسنی اژه‌ای: برخی تصور می‌کنند به دلیل حساسیت شرایط انتخابات می‌توانند از خط قرمزها عبور کنند

معاون اول قوه قضائیه گفت: برخی به‌ غلط این تصور را دارند که به دلیل حساسیت شرایط انتخابات می‌توانند از خط قرمزها عبور کنند و ضمن هنجارشکنی، ارزش‌ها را زیر پا بگذارند درحالی‌که این تصوری غلط و فکر واهی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور ویژه کمیته قضایی شرق کشور در ستاد دادگستری خراسان رضوی در مشهد، با اشاره به وجود وسوسه‌های شیطانی و حضور افراد خناس خاطرنشان کرد: توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار(ع) و پیروی از ولایت امر و امامت امت در این زمینه راهگشا خواهد بود؛ بنابراین در این زمینه داشتن بصیرت و هوشیاری برای شناسایی حق از باطل بسیار مهم است.
وی بصیرت‌افزایی را یکی از نیازهای مهم شرایط کنونی دانست و خاطرنشان کرد: مسؤولان باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند که غفلت از انجام تکلیف شرعی و وظایف قانونی موجب انحراف در مسیر انسان از راه حق، به راه باطل می‌شود.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای خاطرنشان کرد: امروز تمام کفر در برابر اسلام قرار گرفته است و همه طاغوت به معنی واقعی کلمه تمام سرمایه، تجربه، امکانات، اطلاعات و تجهیزات و سلاح خود را برای مقابله با حق به میدان آورده است.

وی خاطرنشان کرد: ما مکلف به اجتناب و دوری از ظلم و طاغوت هستیم و این مضامین را امروز رهبری معظم به «طاغوت اعظم» که همان شیطان بزرگ است تعبیر فرمودند و این طاغوت و شیطان در تمامی دوره‌ها و اعصار وجود داشته و امروز امریکا نماد طاغوت اعظم و شیطان بزرگ است.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای افزود: یکی از شیوه‌های امروز طاغوت، علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، جنگ نیابتی در حوزه‌های نرم و سخت است و این کار را به‌وسیله عمّال و دولت‌های دست‌نشانده انجام می‌دهد و در این زمینه از تمامی امکانات ممکن بهره می‌گیرد.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به حوزه گسترده مقابله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با توطئه‌های دشمنان خاطرنشان کرد: ما باید در دو حوزه جنگ نرم و جنگ سخت ضمن توجه به اصل پیشگیری، خود را برای هرگونه مواجهه با دشمن باهدف دفاع از کیان نظام مقدس اسلامی آماده کنیم و در چنین شرایطی غفلت در کوچک‌ترین اجزاء ممکن است صدمات بزرگ و جبران‌ناپذیری به ما وارد کند.

وی افزود: دشمن سعی می‌کند جنگ در سطوح مختلف را به داخل کشور منتقل کند اما بحمدالله به لطف خداوند متعال و با رهبری‌های حکمیانه مقام معظم رهبری، تلاش مسؤولان و بصیرت و هوشیاری مردم بزرگوارمان به آنچه هدف اصلی‌شان بوده، نرسیده است.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای افزود: شناسایی نقشه راه دشمن برای ما ضروری است و به همان اندازه داشتن نقشه راه و شناسایی نقاط ضعف و قوت خودمان اهمیت دارد تا با یک هم‌افزایی مطلوب نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی هم‌پوشانی را از مهم‌ترین ضرورت‌های موجود جامعه امروز دانست و خاطرنشان کرد: نیروهای انقلابی، مؤمن و عمل‌کننده باید باهم پوشانی مطلوب از یکدیگر به تکالیف و وظایف خود به‌درستی عمل کنند والا دشمن از کوچک‌ترین فرصت‌ها و روزنه‌ها برای ضربه زدن به کشور استفاده می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده خاطرنشان کرد: با نزدیک‌تر شدن به انتخابات، طبیعی است که شرایط حساس‌تر می‌شود، بنابراین نیازمند تلاش هرچه بیشتر در راستای انجام وظایف هستیم چه آنکه عده‌ای به‌غلط این تصور را دارند که به دلیل حساسیت شرایط انتخابات می‌توانند از خط قرمزها عبور کنند و ضمن هنجارشکنی، ارزش‌ها را زیر پا بگذارند، درحالی‌که این، یک تصور غلط و فکر واهی است.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: دشمن سعی می‌کند برخی نهادهای مؤثر مانند بسیج، سپاه، شورای نگهبان و دستگاه قضایی را تحت‌فشار بگذارد و در کارکرد آن‌ها اخلال ایجاد کند اما دشمنان باید بدانند که مسؤولان، هوشیار و مردم، با بصیرت هستند و هرگز اجازه تحقق توهمات آن‌ها را نخواهند داد و تحت تأثیر شانتاژهای سیاسی قرار نخواهند گرفت.

‎برسی مجدد

تلاش قاسم سلیمانی برای تاثیرگذاری در چینش کابینه عراق

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۱۶ مه (۲۶ اردیبهشت) گزارشی پیرامون گفت‌وگوها و مذاکرات قاسم سلیمانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *