‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / اوباما دستور بررسی نقش روسیه در هک ایمیل‌های حزب دموکرات را داد

اوباما دستور بررسی نقش روسیه در هک ایمیل‌های حزب دموکرات را داد

مشاور امنیت داخلی باراک اوباما می‌گوید رئیس جمهور آمریکا دستور داده است که هک ایمیل‌های حزب دموکرات و نقش احتمالی روسیه در این زمینه بررسی شود.

آقای اوباما دستور داده است که یافته‌های نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در این زمینه پیش از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش به او تحویل داده شود.

لیزا موناکو، مشاور امنیت داخلی باراک اوباما، گفته است که حملات سایبری پدیده جدیدی نیستند اما شدت آنها در سال جاری به سطح جدیدی رسیده است. به گفته سخنگوی کاخ سفید تحقیقات در این زمینه به حملات سایبری انتخابات اخیر محدود نخواهد ماند.

در هفته‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مجموعه ایمیل‌هایی از مکاتبات داخلی حزب دموکرات در سایت افشاگر ویکی لیکس منتشر شد که اعتبار مقام‌های حزب دموکرات را زیر سوال می‌برد.

بعضی از این ایمیل‌ها نشان می‌داد که مقام‌های حزب دموکرات چه طور تلاش می‌کردند تا برنی سندرز، رقیب هیلاری کلینتون در انتخابات درون حزبی را تضعیف کنند.

مقام‌های آمریکایی پیش از این روسیه را به نقش داشتن در این حملات سایبری متهم کرده‌اند. مقام‌های دولت روسیه این اتهام‌ها را “مضحک” خوانده‌اند.

آقای اوباما دستور داده که این مساله تا پیش از ۲۰ ژانویه، زمان تحویل قدرت، بررسی شده و به او گزارش داده شود.

دموکرات‌ها، که معتقدند دونالد ترامپ موضع نرمی درباره روسیه دارد، می‌گویند افشای ایمیل‌ها به ضرر خانم کلینتون تمام شد. آنها نگرانند که با ریاست جمهوری دونالد ترامپ بررسی نقش احتمالی روسیه در حملات سایبری به فراموشی سپرده شود.

لیزا موناکو، مشاور آقای اوباما، گفته است که نتایج بررسی حملات سایبری به کنگره نیز اطلاع داده خواهد شد.

منبع بی بی سی

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *