‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / گفتگوی نماینده کلیمی مجلس شورای اسلامی با رادیو اسرائیل: تهران می‌داند جنگ با اسرائیل خودکشی است

گفتگوی نماینده کلیمی مجلس شورای اسلامی با رادیو اسرائیل: تهران می‌داند جنگ با اسرائیل خودکشی است

سیامک مُره‌صدق، تنها نماینده کلیمی در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با بخش انگلیسی رادیو اسرائیل گفته است «ایران خواهان شروع جنگ علیه اسرائیل نیست چون آنها می‌دانند هر کسی که در خاورمیانه جنگ را شروع کند، خودکشی کرده است». مره‌صدق گفته به اعتقاد او رهبر ایران به اندازه کافی سالم و عاقل هست که از جنگ با اسرائیل اجتناب کند.

به گزارش تایمز اسرائیل این نماینده مجلس ادامه داده «از زمان امضای توافق سال گذشته هسته‌ای، روابط بین ایران و اسرائیل با ثبات‌تر از هر زمان دیگری است».

به گفته او «دو یا سه سال قبل من درباره نتانیاهو مشکوک و ظنین بودم. من فکر می‌کنم که او برای آغاز یک جنگ، به اندازه کافی دیوانه است اما امروز، شرایط جهان پس از توافق بهتر شده و خاورمیانه باثبات‌تر است». به اعتقاد سیامک مره صدق در شرایط کنونی، جنگ امر محتملی نیست.

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه نیز با انتشار خبر مصاحبه این نماینده با رادیو اسرائیل گفته مره‌صدق در حالی این حرف‌ها را به رادیو اسرائیل گفته که پیشتر در خردادماه به فارس گفته بوده «من مطمئنم که اسرائیل جرأت انداختن یک دانه سنگ هم به ایران ندارد».

این خبرگزاری نوشته «به نظر می‌رسد سخنانی که تایمز اسرائیل به مره صدق نسبت داده، با سخنان سال گذشته او در مصاحبه با فارس تناقض دارند و نمی‌تواند مستقلاً آنچه تایمز اسرائیل به نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی نسبت داده را تائید کند».

این در حالیست که یک روز بعد مره‌صدق گفتگوی خود را با رادیو اسراییل تکذیب کرده و به خبرگزاری فارس گفته است

این نماینده مجلس در گفتگو با خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه با تکذیب هرگونه مصاحبه با رسانه‌های اسرائیلی گفته در سفری که اخیراً به فرانسه داشته یک خبرنگار یک نشریه فرانسوی از او سوالاتی درباره احتمال حمله اسرائیل به ایران پرسیده و او در پاسخ گفته «در اسرائیل چهار نفر آدم عاقل پیدا می‌شود که بداند حمله به ایران مفهومش نابودی است».

نکته‌ی قابل توجه این که خبرگزاری فارس لینک مصاحبه مره‌صدق با رادیو اسرائیل را در متن خبر قرار داده، اما تمامی سایت‌های خبری اسرائیلی از جمله رادیو این کشور و تایمز اسرائیل در ایران فیلتر هستند.

منبع کیهان لندن

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *