‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / مریوانی‌ها در اعتراض به تردد تانکرهای سوخت تجمع کردند

مریوانی‌ها در اعتراض به تردد تانکرهای سوخت تجمع کردند

اعتراض‌ها به تردد تانکرهای حامل سوخت در جاده‌های مریوان کردستان، که از چند روز پیش آغاز شده است، امروز پنج شنبه ۱۵ مهرماه نیز با حضور تعدادی از شهروندان این شهر برگزار شد.

به گزارش تسنیم، معترضان در این تجمع با شعار “ورود تانکر ممنوع است”، جلو عبور تانکرهای حامل سوخت را در بخشی از شهر گرفتند و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر مسئولان به این وضعیت شدند.

در اثر واژگونی و آتش سوزی یکی از این تانکرها در هفته گذشته چهار نفر از شهروندان مریوانی در یکی از روستاهای این شهرستان جان خود را از دست دادند.

به گفته شهروندان مریوانی تانکرهای سوخت در سالهای اخیر بارها تصادف کرده و یا واژگون شده سبب آسیب مالی و جانی به ساکنان این منطقه شده است.

همچنین فعالان مدنی مریوان کمپینی با نام “تانکرهای مرگ” را راه اندازی کردند که تا کنون بیش از ۱۵ هزار نفر آن را امضا کرده‌اند.

معترضان حاضر در این تجمع خواستار تکمیل ساخت جاده مریوان-سنندج و جایگزینی جاده‌ای شده‌اند که گفته می‌شود ساخت آن از ۱۲ سال پیش آغاز شده اما هنوز پروژه به اتمام نرسیده است.

در همین حال براساس گزارش‌های رسیده از مریوان، فضای شهر امنیتی شده است و ماموران امنیتی در سطح شهر در حال تردد هستند.

محمد فلاحی، فرماندار شهرستان مریوان امروز پنج شنبه ۱۵ مهرماه ضمن درخواست لغو تجمع عصر امروز از مردم شهرستان گفت: “مجوز هیچ گونه تجمع و راهپیمایی در شهرستان مریوان صادر نشده است. با هر نوع تجمع و راهپیمایی غیرقانونی و بدون مجوز رسمی برخورد قاطع می‌کنیم.”

آقای فلاحی همچنین دو روز پیش گفته بود که قرار است آخر همین هفته، وزیر راه و شهرسازی برای بررسی وضعیت جاده مریوان به این شهرستان سفر کند.

منبع بی بی سی

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *