‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / نتانیاهو در سازمان ملل : ایران و داعش دشمنان مشترک کشورهای منطقه‌اند

نتانیاهو در سازمان ملل : ایران و داعش دشمنان مشترک کشورهای منطقه‌اند

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در مجمع عمومی سازمان ملل با تاکید بر جنبه‌های گوناگون قدرت اسرائیل از بهبود روابط جهان عرب با اسرائیل اظهار خرسندی کرد و گفت بسیاری از این کشورها اسرائیل را به چشم متحد خود علیه دشمنان مشترکی چون ایران و داعش می‌بینند.

نخست وزیر اسرائیل سخنان خود را با انتقاد از سازمان ملل و نهادهای وابسته به آن آغاز کرد و گفت این نهادها به طور غیرمنصفانه‌ای به طور پیش فرض علیه اسرائیل موضع می‌گیرند.

از شمار بالای قطعنامه‌های صادرشده علیه اسرائیل، در مقایسه با دیگر کشورها انتقاد کرد. بنیامین نتانیاهو شورای حقوق بشر سازمان ملل را “جوک” و یونسکو را “سیرک” دانست، اما در عین حال گفت وضعیت اسرائیل در سازمان ملل در حال تغییر است، چرا که موضع دیگر کشورها در قبال اسرائیل نرم می‌شود.

او با اشاره به روابط اسرائیل با کشورهای آفریقایی گفت مهمترین تحول از این حیث در جهان عرب اتفاق افتاده است.

بنیامین نتانیاهو گفت: “برای اولین بار در طول عمرم خیلی از کشورهای دیگر منطقه این را فهمیده‌اند که اسرائیل دشمن آنها نیست. آنها پی برده‌اند که اسرائیل متحدشان است. دشمنان مشترک ما ایران و داعش هستند. اهداف مشترک ما امنیت پیشرفت و صلح است.”

به تازگی گزارش‌هایی از ارتباط کم‌سابقه مقام‌های ارشد سعودی و اسرائیلی منتشر شده است. رابطه ایران و عربستان سعودی در ماه‌های اخیر پرتنش شده است.

منبع بی بی سی

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *