‎آخرین خبر
‎خانه / اسناد / دیدار هیات های نمایندگی اتحاد برای دموکراسی در ایران و حزب دموکرات کردستان ایران

دیدار هیات های نمایندگی اتحاد برای دموکراسی در ایران و حزب دموکرات کردستان ایران

اطلاعیه خبری در باره دیدار هیات های نمایندگی

اتحاد برای دموکراسی در ایران و حزب دموکرات کردستان ایران

 نشست مشترکی  بین هیات های  نمایندگی اتحاد برای دموکراسی در ایران و حزب دموکرات کردستان ایران  جهت دیدار و گفتگو ،  در روز جمعه ۲۶ شهریور ، ۱۶ سپتامبر در پاریس  برگزار شد. در این نشست اوضاع سیاسی در ایران و منطقه، و رویکرد جدید حزب دموکرات کردستان ایران مورد بحت و گفتگو قرار گرفت. دراین دیدار طرفین بر ضرورت  یگانه کردن کوشش ها در جهت برقراری  دموکراسی در ایران ورفع هرگونه تبعیض  با اتکا به جنبش های مدنی وحرکات اعتراضی  سراسری در ایران تاکید داشتند.  همچنین ضرورت گسترش گفتگو و  دیالوگ هدفمند میان همه نیروها و جریان های سیاسی ایرانی برای ایجاد توافق برسر نحوه  گذار به دموکراسی و استقرار یک نظام دموکراتیک در ایران مورد تفاهم بود.    نمایندگان حزب دموکرات کردستان ایران در این دیدارضمن توضیح علل اتخاذ سیاست جدید،  برخصلت تدافعی رویکرد مسلحانه  خود پای فشردند  وتاکید کردند این رویکرد را  تنها به عنوان پشتوانه مبارزات مدنی و غیر خشونت آمیز مردم اتخاذ کرده اند. هیات نمایندگی اتحاد برای دموکراسی در ایران با تاکید بر تجربه های جهانی و براساس شرایط موجود در ایران  دیدگاه خود را در مورد ضرورت  اتکا به جنبش ها و مبارزات  مدنی و خشونت پرهیز  برای ایجاد تحول بنیادی سیاسی در ایران  و راهبرد گذر به دموکراسی با اتکا به رای و انتخاب ازاد مردم  تشریح کرد. در پایان ضرورت تداوم این  گفتگوها و گسترش آن به همه نیروهای سیاسی ایرانی در راستای ایحاد دیالوگ ملی برسر چالش های سیاسی موجود، مورد  توافق و تاکید حزب دموکرات کردستان ایران و اتحاد برای دموکراسی در ایران قرار گرفت.

اول مهرماه  ۱۳۹۵ ،  ۲۲ سپتامبر  ۲۰۱۶

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

4 ‎نظر

  1. حفظ ایران، حراست از کردستان نیز هست!
    این بار نخست نیست که آقای هجری بعنوان بالاترین مقام مسئول اجرایی حزب دمکرات کردستان ایران مقاصد شوم خود را برای تجزیۀ ایران و از طریق جنگ مسلحانه در کردستان به طور آشکار اعلام می‌کند و نالایقی و حقارت خویش را در اتخاذ سیاستی مسولانه در برابر شرایط خطیری که میهنمان در آن قرار دارد، نشان می‌دهد. محدودیت فکری وی از فردای روزی که مسئولیت دبیرکلی حزب دمکرات کردستان به او سپرده شده است تا کنون بارها بارها خود را به نمایش گذاشته است. نگاهی گذرا به مصاحبه‌ها و سخنای وی در چند سال گذشته به روشنی حقانیت ارزیابی فوق از وی را آشکار می‌نماید. ـــ بخشی از این مصاحبه‌ها و سخنان خالی از حس مسئولیت را در پایان این نوشته در دسترس علاقمندان قرار می‌دهیم.

    http://bonyadhomayoun.com/?p=15968

  2. مصاحبه آقای هجری با بی بی سی به وضوح نشان داد که ایشان از عقل و منطق برخوردار نیستند. اما اینکه دیگرانی او را با چنین حد از دانش سیاسی و عقل میپذیرند و با او بر سر مذاکره می نشینند نیز نکته جالبی است.

  3. 1من نمیدانم این پان فارسها چرا به سوز گداز افتادند …؟ انکار وجود فاشیزم پان فارس در ایران از زمان پیدایش ان که رضا خان میر پنج بیسواد که انگلیسیها ان را از اصظبل به پادشاهی رساندند باعث بیداری ملل تحت ستم ایران شده این اوپوزوسیون یا مخالفین ساخته و تربیت شده شیخ و شاه حناشون دیگه رنگ نداره شما نه خواهان دمکراسی در ایران بودید و نه هستید باز با اسمهای مختلف و حقه بازی که در 57 تاج را با امامه عوض کردید ..این بار دوباره فاشیزم پان فارسیزم را با عناوین بزک شده اتحاد دموکراسی خواهی همان سیاست فاشیزم اریایی شیخ و شاه را میخواهین محکمکاری کنید…….درود بر ازادی خواهان با شرافت مرگ بر سیاست فاشیزم پان فارسی شیخ وشاه..

  4. خیلی خوب.
    همه ما ایرانی هستیم و همه برای سربلندی ایران تلاش کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *