‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / اسرائیل متهم به فروش قطعات نظامی به ایران را به آمریکا استرداد خواهد کرد

اسرائیل متهم به فروش قطعات نظامی به ایران را به آمریکا استرداد خواهد کرد

دادگاه عالی اسرائیل حکم داده مردی که به قاچاق قطعات نظامی به ایران متهم شده، به آمریکا بازگردانده شود.

خبرگزاری فرانسه بر اساس اطلاعیه وزارت دادگستری اسرائیل گزارش داده که آریه الیاهو الی کوهن متهم است که در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ از آمریکا قطعات جانبی نظامی خریده و به محل زندگی خود در اسرائیل فرستاده است.

به همین دلیل دادگاه عالی اسرائیل حکم داده که این شهروند اسرائیلی برای محاکمه به آمریکا بازگردانده شود هرچند سال ۲۰۱۴ هنگام خروج از اسرائیل و در این کشور دستگیر شده است.

ادعا شده که الی کوهن و سه همکار دیگر او در آمریکا قطعات مورد استفاده در موشک هاوک، هواپیماهای جنگی و خودروهای زرهی را به اسرائیل فرستاده‌اند و درباره محتویات بسته‌های ارسالی به اسرائیل و مقصد اصلی آن “اطلاعات نادرست” داده‌اند.

در اتهام‌های مطرح شده اینطور ادعا شده که در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ آقای کوهن در دو نوبت قطعات جانبی ساخت آمریکا را که در هواپیماهای جنگی اف۴ و اف۱۴ استفاده می‌شود از طریق یونان به ایران فرستاده است.

این اتهام‌ها سال ۲۰۱۳ در دادگاه فدرال کانکتیکت آمریکا ثبت شده است. آمریکا در سال میلادی بعد بر اساس این اتهام ها در دادگاه خواستار بازگرداندن الی کوهن برای محاکمه شده است.

دادگاهی در بیت المقدس با این درخواست دادگاه کانکتیکت آمریکا موافقت کرد اما آقای کوهن به حکم دادگاه اعتراض کرد و خواستار تجدید نظر شد.

در نهایت دیروز، یکشنبه ۲۸ اوت، اعلام شد که دادگاه عالی اسرائیل حکم داده که این شهروند اسرائیلی برای محاکمه به آمریکا بازگردانده شود.

در صورت محکومیت، آقای کوهن ممکن است تا ۲۰ سال زندانی و به پرداخت یک میلیون دلار جریمه محکوم شود.

بیش از سی دهه است که آمریکا فروش تجهیزات نظامی به ایران را ممنوع کرده است.

منبع بی بی سی

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *