‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار انتخابات / شورای نگهبان به جای مردم انتخاب کرد؛ تائید صلاحیت فقط «یک کاندیدای خبرگان» در استانهای خراسان شمالی و هرمزگان

شورای نگهبان به جای مردم انتخاب کرد؛ تائید صلاحیت فقط «یک کاندیدای خبرگان» در استانهای خراسان شمالی و هرمزگان

با ردصلاحیت اغلب کاندیداهای مجلس خبرگان توسط شورای نگهبان، دستکم در دو استان خراسان شمالی و هرمزگان برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان معنای خود را از دست داده است چرا که هر کدام از این دو استان فقط «یک کرسی» در مجلس خبرگان دارد و «یک کاندیدای» مورد تائید شورای نگهبان.

به این ترتیب از هم اکنون نمایندگان فعلی استان های خراسان شمالی و هرمزگان در مجلس خبرگان در انتخاباتی «بدون رقیب» در دور بعدی این مجلس نیز ابقا شده اند.

در استان خراسان شمالی به گفته رضا نوری رئیس هیات نظارتِ شورای نگهبان فقط صلاحیت یک کاندیدایعنی «حبیب الله مهمان نواز» عضو فعلی مجلس خبرگان تائید شده است و آیت الله حبیب الله مهمان نواز 89 ساله در انتخابات هفتم اسفند ماه بدون حضور رقیب بر کرسی استان خراسان شمالی در مجلس خبرگان خواهد نشست. از 9 کاندیدای دیگر استان خراسان شمالی در انتخابات مجلس خبرگان یک نفر انصراف داده و 8 نفر دیگر توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شده اند.

این ماجرا در استان هرمزگان نیز تکرار شده و شورای نگهبان در این استان نیز از میان 11 کاندیدایی که نام نویسی کرده بودند تنها صلاحیت یک کاندیدا یعنی «غلامعلی نعیم آبادی» را تائید کرده است.

غلامعلی نعیم آبادی روحانی 71 ساله نیز نماینده علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس است. آیت الله نعیم آبادی هم اکنون نیز عضو مجلس خبرگان است و در انتخابات هفتم اسفند ماه در انتخاباتی بدون رقیب بر نمایندگی استان هرمزگان در مجلس خبرگان ابقا خواهد شد.

درصورتی که شورای نگهبان در جریان اعتراض کاندیداهای ردصلاحیت شده دو استان خراسان شمالی و هرمزگان تغییر ایجاد نکند، در عمل برگزاری انتخابات مجلس خبرگان در این دو استان جنبه نمایشی خواهد داشت.

منبع ایران وایز

‎برسی مجدد

عراق بدنبال تشکیل دولتی مستقل از ایران

مذاکرات سیاسی بین احزاب عراقی که به پارلمان راه یافته‌اند افزایش یافته و از جمله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *