‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / روحانی: تحریم‌ها در دی ماه برداشته خواهد شد

روحانی: تحریم‌ها در دی ماه برداشته خواهد شد

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران یک روز پس از صدور قطعنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی در پایان دادن به موضوع ابعاد احتمالی نظامی برنامه اتمی ایران (پی ام دی)، در یک نطق تلویزیونی شرکت کرده است.

رئیس جمهور ایران امروز ۲۵ آذر گفته با حل و فصل موضوع پی ام دی، “در دی ماه تحریم‌ها برداشته خواهد شد و دولت یازدهم یکی از وعده هایی که در انتخابات به مردم داده بود ان‌شاء‌الله عملیاتی خواهد شد و زنجیره تحریم از پای اقتصاد ایران برداشته و راه برای تعامل بیشتر با جهان بازتر خواهد شد.”

به گفته آقای روحانی “عملیاتی شدن لغو قطعنامه شورای حکام و لغو ۶ قطعنامه شورای امنیت منوط به اجرای تعهداتی است که ایران باید انجام دهد.”

او گفته “سرانجام بعد از یک دهه پرونده ادعایی موسوم به پی‌ ام‌ دی بسته و ١٢قطعنامه شورای حکام علیه ایران لغو شد. آقای روحانی گفته بدون کمک ۱+۵ این مساله شاید سال‌ها به طول می‌انجامید و یا حتی به نتیجه نمی‌رسید.

رئیس جمهور ایران گفته “در پیروزی به دست آمده مشخص شد که اگر ایران عهدنامه‌ای را امضا می کند به آن پایبند خواهد بود، بنابراین این موفقیت یک پیروزی اخلاقی سیاسی نیز برای ملت ایران به حساب می آید.”

او گفته باید خودمان را برای دوره شکوفایی اقتصادی آماده کنیم. آقای روحانی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و ایرانیان داخل و خارج از کشور خواسته در این راه دولت او را همراهی کنند.

منبع بی بی سی

‎برسی مجدد

بیانیه: ایران در خطراست، لزوم اتحاد و عمل

شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه  ایران، همراه با سیاست‌های ضد ملی داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *