‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / درخواست کمک کره شمالی از ایران برای مقابله با خشکسالی

درخواست کمک کره شمالی از ایران برای مقابله با خشکسالی

کره‌شمالی وخیم‌ترین وضعیت خشکسالی صد سال گذشته‌ی خود را تجربه می‌کند. سفیر این کشور درخواست رسمی برای “کمک‌های بشردوستانه” را به صلیب سرخ ایران ارائه کرده است. ایران خود برای هفتمین سال پیاپی با خشکسالی مواجه است.

مقامات کره شمالی از ایران برای مقابله با خشکسالی که کره شمالی را فرا گرفته، تقاضای کمک کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از ایرنا، کانگ سام هاین، سفیر کره‌شمالی در تهران روز سه‌شنبه (۳۰ ژوئن/ ۹ تیر) تقاضای رسمی درخواست کمک دولت‌اش را به مقامات صلیب سرخ ایران در تهران تحویل داد.

خشکسالی فعلی وخیم‌ترین خشکسالی در صد سال گذشته‌ی تاریخ کره‌شمالی محسوب می‌شود و شمار چشمگیری از مردم این کشور که در وضعیت عادی نیز با قحطی و سوء‌تغذیه مواجه‌اند، در اثر این خشکسالی جان خود را از دست داده‌اند.

کره شمالی و ایران سال‌هاست که روابط حسنه‌ی سیاسی و اقتصادی دارند و از همین رو نیز مقامات پیونگ‌یانگ از ایران تقاضای کمک‌های فوری بشردوستانه کردند.

ایالات متحده آمریکا، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در پی روابط خصمانه سیاسی با کره‌شمالی، کمک‌های بشردوستانه خود به این کشور فقیر را یا قطع کرده یا به حداقل کاهش داده‌اند.

در دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی نیز خشکسالی بزرگ دیگری در کره‌شمالی رخ داد که جان صدها هزار تن از شهروندان این کشور را گرفت. هنوز مشخص نیست در خشکسالی جدی فعلی چه تعداد جان خود را از دست داده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش داد که مقامات صلیب‌سرخ ایران درخواست پیونگ‌یانگ را در دست بررسی دارند و به‌زودی کمک‌های بشردوستانه به این کشور ارسال خواهد شد.

منیع دویچه وله

‎برسی مجدد

بیانیه: ایران در خطراست، لزوم اتحاد و عمل

شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه  ایران، همراه با سیاست‌های ضد ملی داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *