‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / انتقاد از روحانی به خاطر اذعان به وزن تحریم‌ها

انتقاد از روحانی به خاطر اذعان به وزن تحریم‌ها

رئیس قوه قضاییه و دادستان کل کشور از تاکید روحانی روی وزن و تاثیر تحریم‌ها گله کرده‌اند. رئیس جمهور ایران گفته بود تحریم‌ها باید لغو شوند تا با سرمایه‌گذاری از مشکل آب تا مشکلات مالی مردم حل شوند.

صادق لاریجانی، روز چهارشنبه ۲۰ خرداد در جلسه مسئولان عالی قضایی پیوند زدن همه مشکلات اقتصادی به مذاکرات هسته‌ای را اشتباهی راهبردی خواند.

رئیس قوه قضاییه ایران در واکنش به سخنان چند روز قبل روحانی گفت: «این که به گونه‌ای در مقابل دشمن سخن بگوییم که گویا مشکلات کشور معطوف به تحریم‌هاست و کشور بر اثر این تحریم‌ها کاملا وامانده و راهی به جلو ندارد، کار غلطی است.»

حسن روحانی روز یکشنبه ۱۷ خرداد در مراسم «جایزه ملی محیط زیست» گفته بود در همه زمینه‌ها به سرمایه و فناوری نیاز داریم: «تحریم‌های ظالمانه باید از بین بروند تا سرمایه‌گذار به کشور بیاید و سرمایه‌گذاری انجام شود و از مشکل آب خوردن مردم تا مشکلات مالی و بانکی مردم حل شود.»

ابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور هم از سخنان روحانی انتقاد کرد. او گفت: «این که آب خوردن را به مذاکرات وابسته بدانیم، یک خطای راهبردی است که دشمن خواسته یا ناخواسته از این کد استفاده خواهد کرد.»

روحانی در مراسم «جایزه ملی محیط زیست» عنوان کرده بود که تا حرف لغو تحریم می‌شود «عده‌ای چشم می‌چرخانند.»

رئیس جمهور ایران در همین زمینه یادآوری کرد که گروهی نمی‌دانستند تحریم چیست و دولتش تمام تلاش را می‌کند که اوضاع را به حالت اول باز گرداند.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران بارها گفته بود که تحریم‌ها ورق پاره‌ای بیش نیستند.

رئیس قوه قضاییه و دادستان کل کشور در حالی از اذعان روحانی به گستردگی اثرات تحریم‌ها گله کرده‌اند که شرط مقامات جمهوری اسلامی برای توافق جامع هسته‌ای، لغو یک‌‌باره کلیه تحریم‌هاست.

منبع: رادیو زمانه

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *