‎آخرین خبر
‎خانه / اخبار روزانه / کنسرت امید در برلین

کنسرت امید در برلین

Capture

 

استیوی واندر، خواننده فوق ستاره جهانی و برنده بیست و دومین جایزه گرمی، ترانه “عشق من” را در حمایت از مردم ایران به کنسرت “امید” که در ماه ژوئن در برلین برگزار خواهد شد، تقدیم کرده است. قرار است این ترانه توسط گروهی از هنرمندان سراسر جهان در یک رویداد ویژه اجرا شود که هدف آن رساندن پیام دوستی و همبستگی به مردم ایران است. استیوی واندر دراین خصوص گفت که این ترانه ازطریق پخش در این کنسرت مقصود خود را خواهد یافت. او با این ترانه قصد دارد دعای خیر خود را به مردم ایران برساند.

 

این کنسرت که روز جمعه ۷ ژوئن ۲۰۱۳ در سالن کنسرت ولودروم در برلین برگزار می شود، یک رویداد بین المللی بشردوستانه است که در آن شخصیت های مشهور ایرانی و بین المللی بخاطر آزادی و مقوله حقوق بشر در ایران به هنرنمایی خواهند پرداخت. این رویداد درست یک هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار می شود.

 

ترانه جدید استیوی واندر که در پایان کنسرت اجرا خواهد شد، توسط هامبرتو گاتیکا تولید شده است. گاتیکا یک تولیدکننده موسیقی شیلیایی است که با چند تن از مشهورترین و پرفروش ترین خوانندگان، ازجمله مایکل جکسون، سلین دیون، ماریا کری، و خولیو ایگلسیاس همکاری داشته است.

 

درحال حاضر، هنرمندان سرشناس از سراسر جهان و از ژانرهای مختلف موسیقی به این اقدام حمایت کننده از مردم ایران و خواست آنان برای آزادی ملحق می شوند. از میان این هنرمندان می توان به اشخاص زیر اشاره کرد: دی جی استیو آنجلو و جان مارتین از گروه موسیقی الکترونیکی “خانه مافیای سوئد”؛ هنری پادوانی، گیتاریست سابق گروه موسیقی “پلیس”؛ و ناتاشا بدینگ فیلد و اسفن دیل پتی از انگلستان. از دیگر هنرمندان می توان به آلکیستیس پروپوسالتی، هنرمند یونانی، آل بانو، خواننده پاپ ایتالیایی، و شانی و لیل کولت خوانندگان بین المللی اشاره کرد.

 

ستارگان برجسته ایرانی، ازجمله ابی و اندی، نیز در این رویداد به هنرنمایی خواهند پرداخت.

 

رکسانا صابری، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر ایرانی- آمریکایی، که در سال ۲۰۰۹ در ایران زندانی بود و پس از تلاش های بین المللی آزاد شد نیز، مجری گری این رویداد تاریخی را برعهده خواهد داشت.

 

این هنرمندان به صورت دواطلبانه در این کنسرت شرکت خواهند کرد و درآمد حاصل از فروش بلیت به سازمان غیردولتی “کودکان پارس”، که بودجه درمان و مداوای کودکان را در ایران تأمین می کند، و همچنین کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران تعلق خواهد گرفت.

 

این رویداد ازسوی سازمان های برجسته حقوق بشر حمایت خواهد شد: سازمان دیده بان حقوق بشر؛ مرکز اسناد حقوق بشر ایران؛ عرصه سوم؛ کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران؛ و سازمان گزارشگران بدون مرز. به علاوه، بیش از ده ها نفر در کمیته افتخاری این رویداد حضور خواهند داشت که از آن جمله می توان به افراد زیر اشاره کرد: منصور اعجاز، تاجر و مدافع امور انسان دوستانه؛ لرد دیوید الاینس، فعال امور بشردوستانه ایرانی- بریتانیایی؛ پیتر شوکات، وکیل آمریکایی در صنعت موسیقی؛ نازنین بنیادی، بازیگر ایرانی – بریتانیایی؛ پاول فاربرمان، مشاور امور بازرگانی؛ سم ناپی، تاجر و فعال امور بشر دوستانه؛ آلریچ و استرلا مارسی، تاجران آلمانی؛ برایان اونت، از مدیران صنعت موسیقی؛ دکتر عزالدین ابولیش، فعال امور صلح فلسطینی؛ بابک امامیان، رییس هیأت مدیره انجمن تجاری بریتانیا و ایران؛ آلرایک هائن، رییس خیریه کودکان؛ ایول فان آلزایم، نقاش و طراح برنده جوایز بین المللی؛ و لوتز مولر بولن، عکاس.

 

‎برسی مجدد

حل بحران‌های کشور تنها با گذر از جمهوری اسلامی ممکن است

حاصل چهل سال حکومت جمهوری اسلامی به مثابه یک نظام ایدئولوژیک، سرکوبگر و ضد حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *